Kaczyński nie wytrzymał. Dosadne słowa prezesa PiS o Tusku

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Gazety Polskiej wypowiedział się o Donaldzie Tusku, który w lipcu bieżącego roku postanowił powrócić do krajowej polityki i odbudować swoje ugrupowanie polityczne, które wzmagało się z wieloma problemami przed jego powrotem.

Polecamy także: Skandaliczne słowa Sikorskiego do europoseł. Mocna reakcja Patryka Jakiego

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński to dwaj politycy, którzy bardzo dobrze się znają. Do dziś bardzo popularne i wspominane są głośne wymiany zdań między prezesem Prawa i Sprawiedliwości, a byłym premierem, do których dochodziło na wielu polach. Z kolei teraz dyskusja na temat obu polityków ponownie jest jednym z głównych tematów poruszanych w krajowych mediach.

W ostatnim czasie szczególnie dużo mówi się o debacie, do której miałoby dojść między Tuskiem a Kaczyńskim. Na ten temat w ubiegłym tygodniu wypowiedział się na antenie radia RMF FM Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podał przy tym pewne warunki, które by musiały zostać spełnione, aby mogło dojść do konfrontacji z Donaldem Tuskiem.

Polecamy również: „Skończmy z tymi głupotami”. Mocne wystąpienie Szydło w PE (wideo)

Mimo wszystko w najbliższym czasie raczej nie zapowiada się na to, aby do takiej konfrontacji między politykami mogło dojść. Jedyną wymianą między Tuskiem a Kaczyńskim są publiczne wypowiedzi i wywiady. Jeden z nich dla „Gazety Polskiej” udzielił Jarosław Kaczyński, który odniósł się do Donalda Tuska. Co dokładnie powiedział?

Jarosław Kaczyński dla Gazety Polskiej o Tusku

Kaczyńskiego spytano o „ataki furii”, jakich miał dostawać lider PO Donald Tusk.

W Sejmie siedzieliśmy niedaleko siebie i widziałem, jak on atakował posłanki. Trzeba było dosłownie bronić tych pań przed jego słowną agresją, taką furiacką właśnie. Kompletnie nad sobą nie panowałmówił o Donaldzie Tusku prezes PiS w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”.

Polecamy również: Zaskakujący wpis ze zdjęciem od Tuska. Tego mało kto się spodziewał

Ten człowiek nie potrafi przegrywać, uznawać woli wyborców. Swoją porażkę z moim śp. bratem uznał za skandal, a nie za werdykt obywatelimówił Jarosław Kaczyński.

Według prezesa Prawa i Sprawiedliwości – „efektu Tuska, na jaki liczono, nie ma”. Zauważył on jednak, że Platforma Obywatelska odbiła w górę i zyskała kilka procent głosów kosztem ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

Źródło: RMF FM 

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)