„Skończmy z tymi głupotami”. Mocne wystąpienie Szydło w PE (wideo)

Była premier Beata Szydło zabrała głos w Parlamencie Europejskim. Aktualna europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zwróciła się z bardzo poważnym apelem. Co dokładnie powiedziała była szefowa polskiego rządu?

Polecamy również: Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

W ostatnim czasie sostunki między Polską a Unią Europejską nie należą do najlepszych. W dodatku ten stan rzeczy dodatkowo został zaogniony w związku z ostatnim wyrokiem polskiego Trybunału Konstytucyjnego. TK dokonało oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Jest to efekt złożonego do Trybunału Konstytucyjnego wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego. Po wydaniu wyroku powstało wiele komentarzy na jego temat. Doszło również do manifestacji w wielu miastach Polski.

Wczoraj głos w debacie w Parlamencie Europejskim zabrał aktualny szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki. Następnie wtorkowe wydarzenia związane z relacjami między Polską a Unią Europejską były bardzo szeroko komentowane w mediach.

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

Głos zabrała także europoseł Prawa i Sprawiedliwości – Beata Szydło, która za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowała dziś nagranie ze swojej przemowy w Parlamencie Europejskim. Co dokładnie powiedziała polska polityk?

Była premier Beata Szydło zabrała głos w Parlamencie Europejskim

W ostatnim czasie na temat relacji między Polską a Unią Europejską jest bardzo głośno. Jest to przede wszystkim efekt wydanego niedawno przez polski Trybunał Konstytucyjny wyroku. TK dokonało oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Z kolei we wtorek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata, w której wziął udział i zabrał głos premier Mateusz Morawiecki.

Głos na forum Parlamentu Europejskiego zabrała Beata Szydło.

Polecamy również: Tusk przeprasza Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa lidera PO

Proszę zostawić Polskę w spokoju i nie rozprzestrzeniać kłamstw i fałszywych informacji na temat tego, co dzieje się w mojej ojczyźnie. Jeżeli państwo nie byliście w Polsce, zapraszamy – przyjedźcie, zobaczycie, jaki to jest piękny, bezpieczny kraj, przede wszystkim rządzący się demokratycznie – mówiła w środę w Strasburgu Beata Szydło.

Skończmy z tymi głupotami, bo zamiast koncentrować się na sprawach istotnych dla Europejczyków, po raz kolejny toczycie państwo debatę o niczym. A tymczasem w Europie jest naprawdę bardzo dużo problemów do rozwiązania i Europejczycy mają prawo oczekiwać, że wreszcie Parlament Europejski zajmie się ich sprawami – powiedziała.

Polecamy także: Zaskakujący wpis ze zdjęciem od Tuska. Tego mało kto się spodziewał

Była szefowa polskiego rządu zwróciła uwagę na kryzys energetyczny i to, co „czeka wszystkich Europejczyków, kiedy będą musieli płacić bardzo wysokie rachunki za prąd, za ogrzewanie”.

Dlaczego tak się stało? Między innymi dlatego, że ten Parlament Europejski nie reaguje na szantaże Gazpromu i zgadza się bezkrytycznie na to, co Gazprom wyczynia w Europie. Nord Stream 2 – przecież to państwa decyzje spowodowały, że dzisiaj mamy taki kłopot – oświadczyła Szydło.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)