Awantura w Sejmie. Hartwich z KO zagrodziła przejście premierowi (wideo)

Iwona Hartwich na sejmowym korytarzu próbowała zatrzymać premiera Mateusza Morawieckiego, który wyszedł z sali, w której prowadził wcześniej rozmowy. W jakim celu posłanka Koalicji Obywatelskiej chciała zatrzymać szefa rządu?

Iwona Hartwich popularność zyskała w 2018 roku, kiedy to przez 40 dni przewodniczyła protestowi osób niepełnosprawnych oraz ich rodziców, który miał miejsce w budynku sejmu. W 2019 roku Iwona Hartwich została wybrana na urząd posła RP z listy Koalicji Obywatelskiej,  na której wystartowała z trzeciego miejsca.

Polecamy także: Najgorszy sen opozycji się właśnie spełnia. Co ustalili liderzy Zjednoczonej Prawicy?

Iwona Hartwich próbowała zatrzymać premiera Mateusza Morawieckiego

Posłanka Koalicji Obywatelskiej – Iwona Hartwich próbowała porozmawiać z premierem Mateuszem Morawieckim po zakończeniu przez niego rozmów z Lewicą na temat Krajowego Planu Odbudowy. Po spotkaniu doszło na sejmowym korytarzu do incydentu z posłanką KO Iwoną Hartwich. Polityk zagrodziła drogę wracającym z negocjacji premierowi oraz szefowi KPRM Michałowi Dworczykowi. Posłanka chciała zapytać premiera o temat szczepień osób niepełnosprawnych. Z relacji mediów wynika, że Hartwich cały czas krzyczała w kierunku premiera: Dlaczego pan kłamie?

Polecamy także: Radna KO została zapytana o sukcesy Borysa Budki. Tarczyński wybuchł śmiechem (wideo)

Po całej sytuacji Iwona Hartwich została zaproszona przez Michała Dworczyka do gabinetu premiera. Szef KPRM rozmawiał z posłanką przez kilka minut. Mimo wszystko polityk „nie przyjmowała” jego argumentów. Hartwich określiła argumenty Dworczyka jako „ściemnianie”.

Polecamy także: Kompromitacja Sikorskiego w Radiu Zet. Europoseł nie zrozumiał pytania? (wideo)

Z kolei na Twitterze Hartwich napisała- Kilkunastu silnych, uzbrojonych mężczyzn używając siły nie dopuściło mnie do premiera polskiego rządu. To tylko utwierdza w przekonaniu, jak bardzo PiS gardzi osobami z niepełnosprawnościami.

Źródło: Twitter, Interia,  RMF FM, Polsat News

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki

Radna KO została także zapytana o sukcesy Borysa Budki. Tarczyński wybuchł śmiechem (wideo)