Kompromitacja Sikorskiego w Radiu Zet. Europoseł nie zrozumiał pytania? (wideo)

Radosław Sikorski był gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet. Polityk w trakcie rozmowy był pytany między innymi o to, czy Platforma Obywatelska ma program dla młodych wyborców. Z odpowiedzi europosła wynika, że nie do końca zrozumiał on sens pytania pochodzącego od prowadzącej program.

Polecamy także: Najgorszy sen opozycji się właśnie spełnia. Co ustalili liderzy Zjednoczonej Prawicy?

Platforma Obywatelska i kierowana przez nią Koalicja Obywatelska w ostatnim czasie wzmaga się z coraz większymi problemami. Jeden z nich to spadek poparcia dla ugrupowania Borysa Budki, które w ostatnich sondażach wyprzedza Polska 2050 Szymona Hołowni. To jednak nie koniec dość poważnych kłopotów PO i KO. Z szeregów ugrupowania odchodzą jej politycy, którzy zasilają nowy byt polityczny utworzony przez Hołownię. Te czynnik sprawiają, że w szeregach największej partii opozycyjnej w sejmie rośnie niezadowolenie.

Radosław Sikorski w Radiu Zet

Radosław Sikorski był gościem Radia Zet w rozmowie z Beatą Lubecką. Jednym z tematów poruszonych w trakcie programu był wątek dotyczący programu Platformy Obywatelskiej dla młodych wyborców. W odpowiedzi na to pytanie Radosław Sikorski zaczął mówić o pomyślę kierownym nie do młodych wyborców Platformy Obywatelskiej, lecz do jej młodych działaczy.

Czy Platforma ma program dla młodych?” – zapytała Beata Lubecka. W odpowiedzi Radosław Sikorski zaskoczył, bo przedstawił pomysł skierowany do… młodych działaczy PO.

Polityk stwierdził, że pomijając sprawy programowe: „Byłbym zwolennikiem tego, aby członkowie poniżej 35 lat mieli gwarantowane miejsce w pierwszej trójce na naszych listach wyborczych” – stwierdził Sikorski. „Aby zasilić młodszymi klub parlamentarny. Uważam, że to byłoby takie namacalne, podmiotowe potraktowanie naszych młodszych członków” – wyjaśnił.

Ja myślę, że w tym pytaniu chodziło o to, czy Platforma ma program dla młodego wyborcy” – doprecyzowała dziennikarka.

 

Źródło: Radio Zet, Twitter,  TVP, wMeritum

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki