Wczoraj Budka dziś Dulkiewicz. Poważna wpadka prezydent Gdańska w Rzeszowie (wideo)

Wybory prezydenckie w Rzeszowie: W stolicy Podkarpacia trwa kampania wyborcza związana z przedterminowymi wyborami na urząd prezydenta Rzeszowa. Są one spowodowane złożeniem rezygnacji przez Tadeusza Ferenca 21 lutego bieżącego roku. Polityka tłumaczył swoją decyzję względami zdrowotnymi. W wyborach na swojego następcę udzielił poparcia Marcinowymi Warchołowi wspieranemu przez Solidarną Polskę. W tej sytuacji wspólnego kandydata na urząd prezydenta Rzeszowa postanowiła wystawić opozycja. Jest nim Konrad Fijołek.

Polecamy także: Radna KO została zapytana o sukcesy Borysa Budki. Tarczyński wybuchł śmiechem (wideo)

Wybory prezydenckie w Rzeszowie: Budka i Dulkiewicz w Rzeszowie o Wrocławiu

W poniedziałek w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa kandydata opozycji na urząd prezydenta Rzeszowa – Konrada Fijołka. Uczestniczył w niej także przewodniczący Platformy Obywatelskiej – Borys Budka. O konferencji zrobiło się głośno w mediach przede wszystkim za sprawą wpadki, którą popełnił Borys Budka w trakcie swojej przemowy. Moi drodzy, zróbmy wszystko, bez względu na to, czy wybory odbędą się 9 maja, tak jak powinny się odbyć, czy 13, żeby obywatelski kandydat, żeby Konrad Fijołek wygrał w I turze, żeby Wrocław przestał być tym eksperymentem na żywej tkance —mówił Borys Budka.

Polecamy także: Kompromitacja Sikorskiego w Radiu Zet. Europoseł nie zrozumiał pytania? (wideo)

Z kolei we wtorek na konferencje prasowej Konrada Fijołka pojawiła się prezydent Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz. Polityk z Pomorza podobnie jak dzień wcześniej Borys Budka

Takie rzeczy, które robicie we Wrocławiu – czytaj Urban Lab, chyba ukochane dziecko radnego Fijołka – też jest dobrym doświadczeniem, które zawozimy do nas na Pomorzemówiła Aleksandra Dulkiewicz.

Konrad Fijołek to kandydat środowisk opozycyjnych na urząd prezydenta Rzeszowa. Według sondażu IBRiS dla Radia Zet jest on faworytem wyścigu prezydenckiego w stolicy Podkarpacia. Tuż za nim plasują się kandydaci związani z ugrupowaniami prawicowymi – Ewa Lemiart z PiS, Marcin Warchoł wspierany przez SP, Porozumienie i T. Ferenca oraz Grzegorz Braun z Konfederacji.

Źródło: TVP.INFO

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki

Radna KO została także zapytana o sukcesy Borysa Budki. Tarczyński wybuchł śmiechem (wideo)