Tusk pokazał palety pieniędzy. Kpiąco odpowiedział mu Ziemkiewicz (wideo)

Donald Tusk za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie, na którym odniósł się do sprawy dotyczącej pieniędzy z Funduszu Odbudowy.

Polecamy także: Mocne słowa Patryka Jakiego nt. Andrzeja Dudy. „Jest mi wstyd” (wideo)

Nagranie bardzo szybko nabrało rozgłosu. W tej sytuacji w kpiącym tonie skomentować je postanowił Rafał Ziemkiewicz za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Donald Tusk na początku lipca poprzedniego roku postanowił wrócić do krajowej polityki. Od razu były premier przejął stery nad Platformą Obywatelską, która przed jego powrotem borykała się z wieloma problemami. Od tego czasu można powiedzieć, że KO, na którego czele stoi PO złapało drugi oddech i w ostatnim czasie skraca dystans do Zjednoczonej Prawicy i Prawa i Sprawiedliwości.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Mimo wszystko cel Donalda Tuska i jego środowiska politycznego jest aktualnie ukierunkowany na to, aby w wyborczych sondażach zbliżyć się jak najbardziej do opcji rządzącej. Temu mają służyć między innymi spoty publikowane przez największe opozycyjne ugrupowanie. W ostatnim z nich Donald Tusk odniósł się do środków pochodzących z Funduszu Odbudowy, na które w dalszym ciągu czeka Polska.

Donald Tusk i palety pieniędzy – kpiąca odpowiedź Rafała Ziemkiewicza

Donald Tusk za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie, na którym odniósł się do sprawy dotyczącej pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Nagranie bardzo szybko nabrało rozgłosu. W tej sytuacji w kpiącym tonie skomentować je postanowił Rafał Ziemkiewicz za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

„Moi drodzy, to jest banknot 50 euro. Znacie go. Na nasze to będzie mniej więcej, trochę ponad 200 zł” – tak zaczyna się spot, w którym pojawił się Donald Tusk.

W dalszej części lider Platformy Obywatelskiej mówił:

I teraz wyobraźcie sobie 3222 takie palety. One wypełniają cały stadion. Dlaczego o tym mówię? Bo te palety to 58 mld euro . To właśnie takie pieniądze, trudne przecież do wyobrażenia, czekają na Polskę, czekają na Polaków w Europie ” – kontynuuje Tusk.

Od pół roku te pieniądze powinny płynąć do waszych firm, do waszych budżetów rodzinnych” – dodaje.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Jedyny powód, dla którego po te pieniądze nie możecie sięgnąć, to rząd PiS-u”mówi Donald Tusk w najnowszym spocie.

Oni ostatnio, ich liderzy, pan Bielan, pan Ziobro, wprost powiedzieli, że Polska powinna zrezygnować być może z tych pieniędzy i w ogóle wycofać się z tego funduszu ” – kontynuuje.

Ich być może na to stać, ale polskich rodzin, polskich firm nie stać na takie idiotyzmy”. „Tak, proszę państwo, to jest nie do zrozumienia. To nie są patrioci, to są idioci ” – powiedział szef Platformy Obywatelskiej.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Do nagrania w dosyć kpiący sposób odnieść postanowił się znany dziennikarz oraz publicysta – Rafał Ziemkiewicz.

O, Tusk pokazał ile kasy nazorgował sobie z unijnego jurgieltu. Kto jak kto, ale on frajerem nie jest…napisał Rafał Ziemkiewicz.

 

Źródło: Money, Twitter

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)