Klarenbach zapytał o pomoc Tuska. Odpowiedź posła wywołała śmiech (wideo)

Czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki? Temat ten jest poruszany w opinii publicznej od dłuższego czasu.

Najwięcej do jego wątku wprowadził wywiad Tuska w TVN24. Z kolei w mediach pojawiły się także informacje o możliwości startu byłego premiera w wyborach uzupełniających do Senatu. W tym aspekcie kluczem do otwarcia furtki dla Tuska mógłby być wybór senator Lidii Staroń na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Z kolei druga wersja wskazuję na start w wyborach uzupełniających do Senatu przez Tuska w wyniku uprzedniej rezygnacji z mandatu Senatora z Pomorza. O ten wątek za pośrednictwem mediów społecznościowych pytał Kazimierz Smoleński z PiS.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Czy to prawda że Platforma naciska na senatora z Pomorza aby zrzekł się mandatu i umożliwił Donaldowi Tuskowi start w uzupełniających wyborach do senatu i objęcie funkcji marszałka senatu? Tak dla kolegi pytam” – napisał polityk na Twitterze.

Donald Tusk wróci do polskiej polityki?

Wątek dotyczący Donalda Tuska i jego powrotu do polskiej polityki jest ostatnio jednym z głównych tematów politycznych w Polsce. Ponowne zaangażowanie Tuska ma mieć związek z osłabioną pozycją Platformy Obywatelskiej oraz kierowanej przez nią Koalicji Obywatelskiej. Powrót Tuska miałby być nowym impulsem dla ugrupowania, którym przez wiele lat kierował, i które poprowadził do dwóch zwycięstw w wyborach parlamentarnych. Czy pojawienie Donalda Tuska w Senacie doprowadzi do odbudowania Platformy Obywatelskiej?

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

Donald Tusk i jego wątek w TVP

Z kolei Na temat Donalda Tuska rozmawiał w TVP Info w programie „Minęła 9” Adrian Klarenbach. Właśnie na temat byłego premiera wypowiedział się także poseł Lewicy – Jacek Czerniak.

 Na pewno Donald Tusk jest postacią rozpoznawalną, na pewno jest to już polityk klasy mistrzowskiejmówił poseł Lewicy.

I nikt tego Donaldowi Tuskowi nie odbiera. Do tego wszystkiego jest przystojny, uśmiechnięty no i możemy tak dalej brnąć. Tylko ja się pytam o konkrety. – mówił Adrian Klarenbach.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

No konkrety są na pewno takie, że pomagał Polsce. No ja nie wyobrażam sobie żeby Polak na stanowisku… – mówił poseł Czerniak, gdy przerwał mu Adrian Klarenbach.

To jakie ma Pan wyobrażenia, to jest sprawa zupełnie inna.mówił dziennikarz.

Trudno jest mi powiedzieć o jakiś konkretach, ale na pewno pomagał Polscemówił poseł.

Jak? – dopytywał Klarenbach.

Dobrym słowem i atmosferąpodsumował Czerniak.

Źródło: TVP, Twitter

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada