Bunt w Platformie Obywatelskiej? To koniec Borysa Budki? Polityk skomentował doniesienia [AKTUALIZACJA]

Bunt w Platformie Obywatelskiej? Partia Borysa Budki ma coraz więcej kłopotów. Jednym z nich jest przede wszystkim odpływ polityków do ugrupowanie Szymona Hołowni. W dodatku kierowana przez PO Koalicja Obywatelska zdecydowanie słabnie w sondażach wyborczych, gdzie została zepchnięta na trzecie miejsce przez wspomnianego Szymona Hołownię. Teraz o nowych problemach Platformy Obywatelskiej poinformował tygodnik „Wprost”. Z jego informacji ma wynikać, że powzięto pewne kroki, które mają na celu odsunięcie Borysa Budki od władzy w partii.

Polecamy także: Wstrząsające zdjęcia Ewy Kopacz z rosyjskiego prosektorium: „Tak ją zapamięta historia” (wideo)

Bunt w Platformie Obywatelskiej?

Tygodnik „Wprost” podał wiadomość pochodzącą od swojego informatora, z której wynika, że w strukturach Platformy Obywatelskiej zbierane są podpisy pod apelem do Borysa Budki, aby ten ustąpił ze stanowiska przewodniczącego partii. Według tygodnika incjatywa 2 tej sprawie miała się pojawić w połowie kwietnia wśród działaczy mazowieckiej Platformy Obywatelskiej. W międzyczasie do incjatywy miały dołączyć także inne regiony. Inspiratorem akcji ma być Grzegorz Schetyna, a organizatorem Andrzej Halicki.

Andrzej Halicki tuż pod nosem Marcina Kierwińskiego organizuje akcję zbierania podpisów pod apelem o usunięcie ze stanowiska Borysa Budki. Dokument dostali nawet ludzie Kierwińskiego. Byli przerażeni, że sytuacja zaszła aż tak daleko. Boją się, że Budka dowie się, że przyszli do nich ludzie od Schetyny i namawiali do poparcia apelu o jego usunięcie z funkcjicytuje swojego informatora „Wprost”. 

Polecamy także: Pikantny dowcip Senyszyn. Klarenbach aż zaniemówił po tych słowach (wideo)

Celem apelu ma być niekoniecznie zmuszenie Budki do dymisji. – Niezadowoleni starają się przepchnąć przez komisję statutową ujednolicenie terminów wyborczych, a co za tym idzie doprowadzić do nowych wyborów na przewodniczącego na początku 2022 r.twierdzi rozmówca „Wprost”.

Buntownicy mają zwracać uwagę nie tylko na niekorzystne sondaże, lecz także odpływ polityków do Szymona Hołowni.

Wiśniewski podał ile może dostać emerytury. Kwota jest szokująca

AKTUALIZACJA

Artykuł „Wprost” skomentował Borys Budka – Tego typu informacje są wyssane z palca. Co więcej, jedna z osób wymienionych w artykule dowiedziała się o tym artykule i o tym, że rzekomo zbiera podpisy, kiedy wspólnie ze mną siedziała i rozmawialiśmy po spotkaniu prezydium partii – mówił Budka na czwartkowej konferencji prasowej.

Źródło: Wprost / Polsat News/ Rzeczpospolita

Polecamy także przeczytać inne artykuły: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki