Polityk KO została zapytana w TVP o sukcesy Borysa Budki. Tarczyński wybuchł śmiechem (wideo)

Borys Budka w ostatnim czasie jest bardzo mocno krytykowany z wielu stron. Coraz głośniej mówi się o negatywnych nastrojach wewnątrz kierowanego przez niego ugrupowaniami, które straciło w ostatnim czasie swoje poparcie. Jak narazie Koalicja Obywatelska przegrywa w sondażach o przywództwo na opozycji z Polską 2050 Szymona Hołowni. To jednak nie jedyny problem, który KO odczuwa ze strony ugrupowania byłego prezentera stacji TVN. Do Hołowni przechodzą także politycy, którzy jeszcze niedawno byli związani z Koalicją Obywatelską. Czy Borys Budka poradzi sobie z narastającymi problemami? 

Polecamy także: Mocne słowa Jakiego. Europoseł powiedział co myśli ws. sędziego Tulei (wideo)

Borys Budka i pytanie o jego sukcesy w TVP

Temat Borysa Budki był już poruszany w jednym z odcinków programu Strefa Starcia w TVP. Jednym z gości redaktora Michała Adamczyka była radna Warszawy – Renata Niewitecka oraz także europoseł Prawa i Sprawiedliwości – Dominik Tarczyński. Radna Warszawy w trakcie trwania programu została zapytana przez prowadzącego o sukcesy Borysa Budki. – Pan Borys Budka będąc ministrem sprawiedliwości nie doprowadził do… – zaczęła radna Renata Niewitecka.

Jednak w tym momencie w słowo polityk wszedł Michał Adamczyk – Nie proszę pani, rozmawiamy o nim teraz, jako o przewodniczącym. Jakie są jego największe sukcesy na tym stanowisku?podkreślił.

Pan Borys Budka doprowadzi do zjednoczenia… – mówiła Niewitecka. I tym razem przerwał jej dziennikarz TVP mówiąc, że nie chodzi o przyszłość, lecz o sukcesy Borysa Budki przez ostatni rok. W tym czasie w tle słychać było śmiech Dominika Tarczyńskiego z PiS.

Niewitecka starała się rozwinąć swoją wypowiedź.

Uważam, że Borys Budka bardzo dobrze sprawuje swoją rolę w Platformie Obywatelskiej. (…) Przejawia się to tym, że struktury się powiększają . Przejawia się tym, że wystąpił na konwencji i powiedział o tym, że chcemy praworządnego państwa, nie partyjnego, że chcemy demokratycznego państwa. To jest sukces! To jest ogromny sukces! – mówiła.

Polecamy także: Najgorszy sen opozycji się właśnie spełnia. Co ustalili liderzy Zjednoczonej Prawicy?

Sukcesem Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego jest to, że zmienimy tę Polskę na Polskę normalną. Nowoczesną, przyjazną, otwartą. Sukcesem pana Budki jest, że mówi o tym, że kobiety w Polsce będą miały wybór, a nie będą przymuszane do rodzenia zdeformowanych płodów. Sukcesem pana Budki będzie to, że w tym kraju będzie normalność i prezentuje on swoje poglądy i jego partia jest partią, która jest praworządna. Pan Borys Budka nie łamie prawastwierdziła.

No to jest sukces. To muszę przyznać, biorąc pod uwagę wiele praktyk PO, o których słyszała cała Polska, z powodu których przegraliście, to rzeczywiście jest sukces – ironizował Tarczyński. Nie łamie prawa, brawo Borys Budka! – dodał, śmiejąc się.


Źródło: wMeritumTVP, Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki