Paweł Kukiz w Zjednoczonej Prawicy? Polityk PiS zabrał głos

Czy Paweł Kukiz dojdzie do obozu Zjednoczonej Prawicy? O tego typu możliwości mówi się w mediach od dłuższego czasu. W tej kwestii wypowiadali się zachowawczo zarówno przedstawiciele jednej, jak i drugiej strony. Dziś na temat takiej możliwości wypowiedział się Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie w Radiu Zet. Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości został zapytany na antenie Radia o rozmowy dotyczące współpracy partii rządzącej z posłami Kukiz’15. Co powiedział Radosław Fogiel?

Polecamy także: Mocne słowa Jakiego. Europoseł powiedział co myśli ws. sędziego Tulei (wideo)

Czy Paweł Kukiz dojdzie do obozu Zjednoczonej Prawicy?

Obóz Zjednoczonej Prawicy w ostatnim czasie napotykają liczne wewnętrzne nieporozumienia oraz konflikty. Nadzieją w tej sytuacji było spotkanie liderów: Jarosława Kaczyńskiego, Jarosława Gowina oraz również Zbigniewa Ziobry w ubiegły weekend. Politycy ZP po rozmowach wykazywali spory entuzjazm. W ostatnim czasie mówi się sporo również o możliwości dołączenia do Zjednoczonej Prawicy posłów ugrupowania Kukiz’15, które w zeszłym roku zakończyło swój polityczny mariaż z Polskim Stronnictwem Ludowym. Co na ten temat uważa wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości – Radosław Fogiel?

Jestem w stanie sobie wyobrazić Zjednoczoną Prawicę na tyle szeroką, że również Paweł Kukiz czy część jego współpracowników, osób które startowały wraz z nim do Sejmu się w niej zmieści – tłumaczył Radosław Fogiel.

Pytanie o wolę polityczną również tamtej strony – dodał polityk Prawa i Sprawiedliwości. Fogiel podkreślił także, że „rozmowy cały czas trwają”. – Jednak nie wiem, czy zakończy się to szerszą współpracą czy tylko pojedynczymi ustawami. Jest to w gestii Pawła Kukiza, żeby się z nami dogadać – stwierdził wicerzecznik PiS.

Paweł Kukiz wszedł na dobre do polskiej polityki w 2015 roku, kiedy to kandydował na urząd prezydenta Polski. Muzyk uzyskał wówczas trzeci wynik z poparcie ponad 20 proc. głosujących. Bardzo dobry wynik spowodował, że Kukiz powołał Ruch Kukiz’15, który także w 2015 roku wystartował w wyborach parlamentarnych i zdobył 42 mandaty poselskie.

Źródło: DoRzeczy, Radio Zet

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki