Gdula z Lewicy wypunktowany przez Jakiego. Poszło o Nord Stream 2 [WIDEO]

Europoseł Patryk Jaki oraz także Maciej Gdula w TVP Info w programie „Strefa Starcia” rozmawiali na tematy związane między innymi z kontrowersyjną budową gazociągu Nord Stream 2. Jednym z poruszanych tematów był także temat postawy polskich polityków poza granicami naszego państwa.

W trakcie programu pod adresem Zjednoczonej Prawicy od posła Gduli padł zarzut współpracy z rządem Victor Orbana, który zdaniem posła z ramienia Lewicy jest „putinowskim koniem trojańskim w Unii Europejskiej”.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Europoseł Patryk Jaki oraz także Maciej Gdula w TVP Info

Temat dotyczący Nord Stream 2 od dłuższego czasu pada w nie tylko polskiej, lecz także międzynarodowej opinii publicznej. Na ten temat rozmawiali goście programu „Strefa Starcia” w TVP Info, gdzie jednymi z gości byli między innymi Maciej Gdula z Lewicy oraz także Patryk Jaki z Solidarnej Polski. Politycy rozmawiali także na temat związany z postawą polskich polityków poza granicami naszego państwa.

Mówicie, że Nord Stream 2 jest przeciwko polskim interesom, że jest zagrożeniem dla polskich interesów: dlaczego w polityce zagranicznej współpracujecie z Węgrami, które są naprawdę putinowskim koniem trojańskim w Unii Europejskiej?pytał poseł Lewicy.

Polecamy również: Awantura w Sejmie po słowach Glińskiego. “Może Pan stąd wyjść” (wideo)

Jeżeli chcecie Niemców krytykować, a z drugiej strony współpracujecie z putinowskim Orbanem, to nie jest wiarygodne; musicie się liczyć z krytykąstwierdził Gdula.

Dyskusja w „Strefa Starcia”

Ja się bardzo cieszę, że potraficie dobrze mówić o Białorusi zagranicą, ja chciałbym żebyście wreszcie zaczęli dobrze mówić o Polsce zagranicą, i o to toczy się spór, bo jesteście posłami z Polskistwierdził europoseł Patryk Jaki, nawiązując do zaangażowania opozycji w kwestię sytuacji na Białorusi.

Opowieści o tym, że Orban jest najbardziej proputinowskim w kontekście Nord Stream 2… Które państwo buduje Nord Stream 2? Niemcy. W związku z powyższym opowiadanie o tym, że Orban w kontekście Nord Stream 2 jest najbardziej proputionowski: trudno się z tym zgodzićkontynuował europoseł.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

To Niemcy budują z Putinem ten (gazociag – dop. red.). Najbardziej proputinowską partiąnie w sensie mówienia, tylko w sensie działania – jest niemieckie CDU / CSU, i takie są niestety faktyskonkludował Jaki.

Pragnę zwrócić Państwu uwagę: to nie chodzi o to, żebyście nas nie krytykowali, bo jak widzicie, to nawet my wewnątrz własnego obozu potrafimy poważnie, wzajemnie się krytykować, co jest państwotwórczestwierdził Patryk Jaki dodając, że spory polityczne dotyczące rozwoju Polski są ważne.

Źródło: TVP

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada