Merkel pojechała do Florencji. Mocna reakcja ambasadora Ukrainy

Angela Merkel oraz Nicola Sarkozy pod koniec zeszłego tygodnia zostali zaproszeni przez Włodomyra Załenskiego do Buczy, gdzie doszło do zbrodni dokonanej przez Rosjan.

Z kolei dziś media obiegła wiadomość, że była kanclerz Niemiec przebywa we Florencji, co spotkało się z mocnym wpisem na ten temat ze strony ukraińskiego ambasadora – Andrij Melnyka.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Wojna na Ukrainie trwa już ponad 40 dni. Działania wojenne na terytorium naszego wschodniego sąsiada rozpoczęły się dokładnie 24 lutego z samego rana za sprawą ataku wojsk Federacji Rosyjskiej.

Od tego czasu Ukraińcy stawiają bardzo twardy opór względem atakujących sił wroga. W związku z trwającym konfliktem do opinii publicznej dochodzą także przerażające wiadomości dotyczące zbrodni Rosjan na terytorium Ukrainy.

Polecamy również: Prezydent mocno odpowiada na pogróżki Rosjan. Tych słów nikt się nie spodziewał (wideo)

Chodzi tu dokładnie o wydarzenia, które odbyły się w Buczu. Media informują wprost, że w tym ukraińskim mieście, które przed wojną liczyło około 36 tysięcy mieszkańców – doszło do zbrodni, których autorami są Rosjanie.

W związku z tym prezydent Ukrainy Włodomyr Zełenski postanowił zaprosić do Buczy Angelę Merkel oraz Nicolasa Sarkozy’ego, aby mogli zobaczyć „do czego doprowadziła polityka ustępstw wobec Rosji w ciągu 14 lat”.

Polecamy również: Tomasz Lis mocno o wyborach na Węgrzech. Dostał szybką ripostę

Angela Merkel we Florencji i reakcja ambasadora Ukrainy

Wydarzenia z Buczy wstrząsnęły całym światem. W obliczu zbrodni dokonanych przez Rosjan prezydent Ukrainy Włodomyr Zełenski postanowił pod koniec zeszłego tygodnia zaprosić do Buczy Angelę Merkel – byłą kanclerz Niemiec oraz także Nicolasa Sarkozy’ego – byłego prezydenta Francji.

Zapraszam panią Merkel i pana Sarkozy’ego do odwiedzenia Buczy i zobaczenia, do czego doprowadziła polityka ustępstw wobec Rosji w ciągu 14 lat. Na własne oczy zobaczycie torturowanych Ukraińców” – oświadczył Zełenski.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Dziś jednak media obiegła wiadomość o wyjeździe byłej kanclerz Niemiec do Florencji. Na wieści na ten temat mocno postanowił zaregować ambasador Ukrainy w Niemczech.

– „Jasne, na ulicach Florencji nie leżą zamordowane kobiety i dzieci. Ale jest tu tak wiele kultury i sztuki. Wspaniałe” – napisał w środę rano na Twitterze ambasador.

Źródło: Onet

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)