Zna ją cała Polska. Dziennikarka TVP walczy o życie

Ewa Zielińska to dziennikarka związana przede wszystkim z oddziałem Telewizji Polskiej w Szczecinie. Przedstawicielka mediów dała się jednak poznać większemu gronu Polaków za sprawą drobnej wpadki przed kamerami.

Polecamy również: „Będziemy występować o zarząd komisaryczny”. Czarnek prosto z mostu odpowiada Trzaskowskiemu

Teraz jednak Ewa Zielińska potrzebuje pomocy. Dziennikarka w poprzednim miesiącu usłyszała jedną z najgorszych diagnoz, która mogła paść z ust lekarza. U kobiety zdiagnozowano raka piersi z przerzutami na węzły chłonne, potrójnie ujemny. „To największy stopień złośliwości, złe rokowania” – napisano w zorganizowanej zbiórce na rzecz leczenia Ewy Zielińskiej.

Niestety w tym przypadku jedną z przeszkód w leczeniu są pieniądze. Jedna dawka leku, który ma przyjmować dziennikarka wynosi aż 14 tysięcy złotych. Lek należy podawać co 3 tygodnie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

Przeszkodą są pieniądze, bo jesteśmy normalną rodziną z kredytami mieszkaniowymi i nie stać nas na tak kosztowne leczenie. Jedna dawka leku to wydatek rzędu 14 tysięcy złotych. Leczenie obok chemioterapii trwa rok, a lek trzeba podawać co 3 tygodnie. W Niemczech i USA od kilku lat stosuje się w takich przypadkach leczenie immunoterapią. W Polsce taka terapia refundowana jest tylko w przypadku nowotworu płuc i czerniaka... – czytamy w opisie zbiórki na stronie siepomaga.pl.

Ewa Zielińska walczy bo ma dla kogo żyć

Ewa Zielińska jest znana przede wszystkim z pracy dziennikarki i jednej sytuacji, która spotkała ją przed kamerami. Prywatnie bardzo kocha sport a przede wszystkim siatkówkę, w którą grała w II i III lidze.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Bardzo upodobała sobie również jej odmianę na piasku. Mężem Pani Ewy jest Damian Zieliński, kolarz torowy, wielokrotny mistrza Polski i Europy, trzykrotnego olimpijczyka.

Para ma również dwie córki – bliźniaczki, które mają 10 lat.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Bliźniaczki mają 10 lat, potrzebują mamy, a ja przyjaciółki i żony. Ona ma jedno marzenie być dalej mamą na pełen etat, patrzeć jak dziewczynki dorastają, kibicować im na zawodach sportowych… O ślubie i wnuku nie wspominając. Reportaży do zrobienia też jeszcze wiele… – czytamy w opisie zbiórki.

Link do zbiórki umieszczamy >> TU <<

Jedna wpadka

Dziennikarka zyskała na popularności w 2007 r. Wówczas Ewa Michalska (dziś Zielińska) podczas transmisji na żywo mówiła na temat wypadku kolejowego, do którego doszło w Nowogardzie.

Źródło: Interia, Siepomaga.pl

Foto: Kruczynski/flickr (CC BY-SA 2.0)

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski