„To twarz Niemiec”. Patryk Jaki mocno do Von der Leyen w PE (WIDEO)

Europoseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski w trakcie swojego przemówienia w Parlamencie Europejskim postanowił się odnieść do słów wypowiedzianych przez przewodniczącą Komisji Europejskiej – Ursule von der Leyen.

Polecamy również: „Będziemy występować o zarząd komisaryczny”. Czarnek prosto z mostu odpowiada Trzaskowskiemu

Niemiecka polityk mówiła między innymi o sytuacji na terytorium Ukrainy i odwadze Ukrainek i Ukraińców. Wojna na ziemiach naszych wschodnich sąsiadów trwa od końca lutego bieżącego roku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

Konflikt rozpoczął atak wojsk Federacji Rosyjskiej na tereny suwerennej Ukrainy. Od tego czasu wojna trwa po dziś dzień, co od początku wywiera spory wpływ na losy Ukraińców i ich państwa.

Odwaga ma konkretną nazwę – to Ukraina. Odwaga ma twarz, to twarz Ukraińców i Ukrainek opierających się agresji ze strony Rosji – mówiła Ursula von der Leyen.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Do słów przewodniczącej Komisji Europejskiej postanowił odnieść się europoseł z ramienia Solidarnej Polski — Patryk Jaki, który stawiał zarzuty pod adresem Unii Europejskiej dotyczące jej polityki względem Polski i także Węgier.

Patryk Jaki i mocne słowa do Von der Leyen

Przewodnicząca Komisji Europejskiej z Niemiec mówiła, że odwaga ma swoją twarz. To prawda – powiedział w trakcie swojego wystąpienia w Parlamencie Europejskim polski europoseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Jednak tchórzostwo też ma swoją twarz. To twarz Niemiec, które doprowadziły kolejny raz w historii całą Europę do kryzysu – ocenił polski polityk w trakcie swojego wystąpienia.

Przewodnicząca KE z Niemiec mówiła, że odwaga ma swoją twarz. To prawda. Jednak tchórzostwo też ma swoją twarz. To twarz Niemiec, które doprowadziły kolejny raz w historii całą Europy do kryzysu. Więc tak! Trzeba było słuchać Polski – nie tylko kiedyś – ale również teraz! – czytamy w opisie nagrania, które Patryk Jaki zamieścił za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

 

Źródło: Twitter, TVP.info

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski