Zaskakujące wyniki sondażu. Wielu może się zdziwić

Najnowszy sondaż wyborczy pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest w dalszym ciągu obóz Zjednoczonej Prawicy. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej.

POLECAMY TAKŻE: Rząd PiS nie odpuści KE za milionowe kary. Właśnie został złożony wniosek

Z kolei dość zaskakująca zmiana zaszła na miejscu trzecim, na którym znalazła się niespodziewanie Konfederacja, którą tworzy Ruch Narodowy, Partia KORWiN, Korona i Wolnościowcy.

Poniżej podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Piąte miejsce przypadło Lewicy. Próg wyborczy w tym badaniu pracowni Social Changes przekracza jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe. Pozostałe ugrupowania polityczne nie przekroczyły wymaganego progu wyborczego i są nimi Kukiz’15 oraz Porozumienie Jarosława Gowina.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

Z badania Social Changes wynika, że prawdopodobna frekwencja wyborcza mogłaby wynosić około 57 proc. z czego 45 proc. zadeklarowało swoją chęć uczestnictwa w wyborach wybierając odpowiedź „zdecydowanie tak” a 12 proc. „raczej tak”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Przeciwnego zdania jest 33 proc. ankietowanych, gdzie 16 proc. wybrało odpowiedź „zdecydowanie nie” a 17 proc. „raczej nie”. Odpowiedź „trudno powiedzieć” wybrało 10 proc. pytanych osób.

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes

Z wyników nowego badania pracowni Social Changes wynika, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z wynikiem 35 proc. Dla opcji rządzącej oznacza to spadek o 1 pp. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, która zdobyła tym razem 28 proc. – spadek poparcia o 1 pp.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Zaskakująca zmiana zaszła na najniższym stopniu podium, gdzie uplasowała się Konfederacja z wynikiem 10 proc. Na czwartym miejscu jest Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 9 proc. – spadek o 1 pp.

Polecamy także: Kłopoty byłej prezes SN? Nieoficjalnie: Będą zarzuty dla Gersdorf

Kolejną partią, która przekracza próg wyborczy jest Lewica z wynikiem 8 proc. (brak zmian w wyniku). Próg wyborczy przekroczyło jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe – 5 proc. (bez zmian).

Poniżej progu znalazły się: Kukiz’15 z wynikiem 2 proc. (wzrost o 1 pp.), Porozumienie Jarosława Gowina z wynikiem 1 proc. (bez zmian).

Źródło: wpolityce.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski