Trzaskowski będzie zdziwiony? Zaskakujące słowa premier Włoch

Premier Włoch odpowiedziała na zaproszenie dotyczące jej uczestnictwa w zbliżającym się coraz większymi krokami Marszu Niepodległości, który w ostatnim czasie stał się przedmiotem sporu między władzami Warszawy i organizatorami tej manifestacji.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

Przed rokiem w jednym z wpisów opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych Rafał Trzaskowski dał do zrozumienia, że raczej nie jest zwolennikiem organizowania manifestacji przez aktualne środowiska.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Na ulicach @warszawa nie ma miejsca na ekscesy narodowców, którzy znieważają świetę symbole Polski Walczącej. Skandalem jest przyzwolenie PiS na zawłaszczenie naszego wspólnego narodowego święta przez skrajnie nacjonalistyczne siły i zwykłych chuliganów i zadymiarzy. Wstyd – napisał przed rokiem Rafał Trzaskowski w sprawie Marszu Niepodległości.

Z kolei w tym roku Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego miała postanowić o uchyleniu postanowienia wydanego przez Sąd Apelacyjny w Warszawie, które dotyczyło Marszu Niepodległości i braku jego uznania za wydarzenie cykliczne.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

W dodatku Izba miała uchylić nie tylko orzeczenie Sądu Apelacyjnego, lecz także odwołanie od decyzji wojewody, które miał złożyć aktualny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Premier Włoch Giorgia Meloni do organizatorów Marszu Niepodległości

Na tegoroczny Marsz Niepodległości zaproszona miała zostać aktualna nowa premier włoskiego rządu — Giorgia Meloni. Włoska polityk z powodu natłoku obowiązków nie pojawi się na manifestacji, lecz w kierunku organizatorów skierowała słowa, w których życzyła „sukcesu manifestacji”.

Polecamy także: Kłopoty byłej prezes SN? Nieoficjalnie: Będą zarzuty dla Gersdorf

Dziękuję za Pana wiadomość ze słowami zachęty, które z całą pewnością były dobrą wróżbą na wybory parlamentarne 25 września. Niestety najbliższe zobowiązania instytucjonalne, związane z rozpoczęciem działalności mojego rządu uniemożliwiają mi przyjęcie waszego zaproszenia. Życzę wam sukcesu manifestacji i korzystam z okazji, by ponowić moje uczucia przyjaźni dla narodu polskiego – napisała nowa premier włoskiego rządu.

 

Źródło: Twitter, Gazeta

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski