Zaskakujące słowa Trzaskowskiego. To powiedział o przegranej w wyborach prezydenckich (WIDEO)

Rafał Trzaskowski w trakcie rozmowy z Bogdanem Rymanowskim został zapytany o wybory prezydenckie z roku 2020, kiedy to w obu turach przegrał z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą. Prowadzący program zapytał prezydenta Warszawy o to, czy wybory sprzed ponad dwóch lat były sfałszowane.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Rafał Trzaskowski od roku 2018 jest prezydentem Warszawy. Zwycięstwo polityk związany z Platformą Obywatelską zapewnił sobie już w pierwszej turze wyborów zdobywając 56 proc. głosów wyborców. Na podobny rezultat Trzaskowski mógł liczyć już dwa lata później. W 2020 roku włodarz stolicy zastąpił Małgorzatę Kidawe-Błońską w roli kandydata na urząd prezydenta Polski. W pierwszej turze polityk otrzymał ponad 30 proc. głosów. Jednak w obu turach musiał pogodzić się z porażką z urzędującym prezydentem.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

W drugiej turze Rafał Trzaskowski otrzymał 48.97 proc. głosów osób biorących udział w wyborach, co dało ponad 10 milionów głosów, lecz o ponad 400 tysięcy mniej od Andrzeja Dudy, który tym samym został prezydentem kraju drugą kadencję.

Jedno z pytań, które otrzymał Rafał Trzaskowski w Radiu Zet od Bogdana Rynanowskiego dotyczyło właśnie wydarzeń z 2020 roku, kiedy to włodarz stolicy przystąpił do walki o urząd prezydenta z Andrzejem Dudą.

Rafał Trzaskowski o wyborach z 2020 roku

– przegrałem wybory z Andrzejem Dudą, bo wybory były sfałszowane – tak, czy nie? – zapytał na antenie Radia Zet Bogdan Rymanowski swojego gościa, którym tym razem był prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

W odpowiedzi na to pytanie polityk związany z Platformą Obywatelską odpowiedział:

– Nie były sfałszowane, ale nie były na pewno równe – powiedział Rafał Trzaskowski odpowiadając na pytanie zadane przez dziennikarza.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

W trakcie rozmowy prezydent Warszawy był także pytany o jego kontakt z Donaldem Tuskiem i Szymonem Hołownią. Prowadzący rozmowę zasugerował, że to z byłem premierem Rafał Trzaskowski ma lepszy kontakt.

Donalda Tuska znam wiele lat i spotykam się z nim znacznie częściej. Dziwne byłoby, bym miał lepszy kontakt z kimś, kogo słabiej znam. Ale bardzo cenię – odpowiedział polityk.

Źródło: Dziennik, Twitter

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski