Zapora na granicy z Rosją: Szokujące słowa Janiny Ochojskiej

Janina Ochojska za pośrednictwem swojego konta na Twitterze postanowiła odnieść się do wpisu opublikowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej, w którym podano słowa ministra Mariusza Błaszczaka dotyczące rozpoczęcia budowy tymczasowej zapory na granicy z Obwodem Kaliningradzkim.

Polecamy również: „Będziemy występować o zarząd komisaryczny”. Czarnek prosto z mostu odpowiada Trzaskowskiemu

Szef MON podkreślił, że taki ruch ma zwiększyć bezpieczeństwo na tym obszarze.

Polscy saperzy położyli kilkadziesiąt metrów zapory złożonej z trzech rzędów drutu ostrzowego. Całość ma mieć prawie 200 kilometrów. Działania podjęte na granicy z Obwodem Kaliningradzkim mają mieć wymiar prewencyjny.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

W zeszłym miesiącu Straż Graniczna nie odnotowała żadnych przypadków nielegalnych prób przekroczenia granicy w celach migracyjnych.

Cóż tu można więcej dodać. Jeżeli będzie, to nie zaszkodzi. Gorzej by było, gdyby zapory nie było. Są jakieś pieniądze na to przeznaczone, więc niech będzie – stwierdził jeden z rozmówców radia RMF FM pytany o działania polskich władz w kwestii zapory.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

W sumie to dobrze, że powstanie zawczasu. Lepiej dmuchać na zimne, niż później żałować, że się tego nie zrobiło – powiedziała kolejna pytana osoba.

Janina Ochojska o zaporze na granicy z Rosją

Wicepremier @mblaszczak: zdecydowałem o podjęciu działań, które zwiększą bezpieczeństwo na granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Rozpoczniemy budowę tymczasowej zapory, która wzmocni ochronę granicy – czytamy na profilu na Twitterze Ministerstwa Obrony Narodowej.

Na wpis w mocnych słowach postanowiła odpowiedzieć europoseł Janina Ochojska.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Czy Pan i rząd @pisorgpl zostaliście pozbawieni rozumu? Wydaliście 1,6 mld zł na „zaporę” na granicy PL-BY po to żeby mieć furtki do dalszego łamania prawa, na pushbacki a teraz chcecie zbudować następną? Przestrzegajcie prawa i procedur. To tańsze i skuteczniejsze. @GrupaGranica – napisała polityk.

Źródło: Twitter

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski