Kompromitacja Budki w Rzeszowie. Lider PO pośmiewiskiem internetu (wideo)

Wybory prezydenckie w Rzeszowie zbliżają się wielkim krokami. Aktualnie wciąż nie jest do końca jasne, czy święto demokracji w stolicy Podkarpacia odbędzie się w planowanym terminie. Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje przesunięcie na drugą dekadę czerwca wyborów uzupełniających w samorządach lokalnych – poinformował portalsamorzadowy.pl. W tej sytuacji planowane na 9 maja przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie mogą odbyć się dopiero w kolejnym miesiącu.

Pan premier Morawiecki otrzymał tę rekomendację i na jej podstawie będzie podejmował decyzję dotyczącą planowanych wyborów, które są zaplanowane w wielu samorządachskomentował rzecznik rządu Piotr Mueller. –

Polecamy także: Mocne słowa Jakiego. Europoseł powiedział co myśli ws. sędziego Tulei (wideo)

W związku z tym kampania wyborcza w Rzeszowie może potrwać dłużej. Aktualnie w sondażach prowadzi kandydat opozycji – Konrad Fijołek, któremu wsparcie postanowił udzielić osobiście sam Borys Budka. Poniedziałkowa konferencja z udziałem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej nie obyła się jednak bez wpadki ze strony polityka.

Wybory prezydenckie w Rzeszowie: Borys Budka z wpadką na konferencji prasowej

Konrad Fijołek to kandydat środowisk opozycyjnych na urząd prezydenta Rzeszowa. Według sondaży jest on faworytem. Tuż za nim plasują się kandydaci związani z ugrupowaniami prawicowymi – Ewa Lemiart z PiS, Marcin Warchoł wspierany przez SP, Porozumienie i T. Ferenca oraz Grzegorz Braun z Konfederacji.

Od początku trwa bardzo aktywna kampania wyborcza. Swoje osobiste poparcie dla Konrada Fijołka okazał Borys Budka. Lider PO pojawił się na poniedziałkowej konferencji prasowej w Rzeszowie. W trakcie przemowy przewodniczący Platformy pomylił miasta.

Moi drodzy, zróbmy wszystko, bez względu na to, czy wybory odbędą się 9 maja, tak jak powinny się odbyć, czy 13, żeby obywatelski kandydat, żeby Konrad Fijołek wygrał w I turze, żeby Wrocław przestał być tym eksperymentem na żywej tkancemówił Borys Budka.

Źródło: portalsamorzadowy.pl, wPolityce, TVN24, Twitter

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki