Wielki sukces PiS i Kaczyńskiego. Tego Platforma się nie spodziewała

Krajowy Plan Odbudowy to jeden z głównych tematów poruszonych w ostatnich dniach w mediach. Jego wprowadzenie w życie w pewnym momencie stanęło pod sporym znakiem zapytania. Przeciwne jego poparcia jest ugrupowanie Zbigniewa Ziobry – Solidarna Polska, która od dawna zapowiada swój brak aprobaty. W tej sytuacji Jarosław Kaczyński oraz Prawo i Sprawiedliwość znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Na dodatek nie do końca jest jasne, czy KPO zostanie poparty przez polityków Koalicji Obywatelskiej. W tej sytuacji PiS rozpoczęło rozmowy z Lewicą na temat Krajowego Planu Odbudowy.

Polecamy także: Radna KO została zapytana o sukcesy Borysa Budki. Tarczyński wybuchł śmiechem (wideo)

Krajowy Plan Odbudowy: Jarosław Kaczyński odniósł sukces?

Krajowy Plan Odbudowy jest aktualnie jednym z najważniejszych celów dla Prawa i Sprawiedliwości. Mimo wszystko od początku było wyraźnie widać, że możliwość jego przyjęcia może napotkać opór z wielu stron. Od początku swój brak aprobaty dla KPO wyrażał Zbigniew Ziobro wraz ze swoim ugrupowaniem. W tej sytuacji Prawo i Sprawiedliwość zaczęła poszukiwać sojuszników wśród ugrupowań opozycyjnych. We wtorek w tej sprawie spotkali się Mateusz Morawiecki oraz przedstawiciele Lewicy.

Biedroń o rozmowach z rządem 

Dzisiaj na spotkaniu z premierem Morawieckim przedstawiliśmy sześć warunków bez spełnienia, których nie poprzemy ratyfikacji Funduszu Odbudowy:

Przynajmniej 30% środków do dyspozycji samorządów, 1 mld euro na wyremontowanie, wyposażenie i oddłużenie szpitali powiatowych, 75 tys. tanich mieszkań na wynajem, 300 milionów euro bezpośredniej pomocy dla firm najbardziej zagrożonych przez kryzys, szczegółowy plan wydatkowania części pożyczkowej Fundusz. Utworzenie Komitet Monitorującego wydatkowanie tych środków z silną reprezentacją samorządów i związków zawodowych”napisał Biedroń w mediach społecznościowych.

Polska nie może stracić największego pakietu pomocowego w historii. Jeśli chcemy stawiać warunki, to musimy o nich dyskutować – a fakt jest taki, że właśnie teraz powinniśmy z polskim rządem rozmawiać. Bo chodzi tutaj o życie i zdrowie wszystkich obywateli. – pisał Biedroń.

Europejskie środki nie należą ani do tego ani kolejnego rządu – należą do wszystkich Polaków i Polek. Jeśli opozycja chce współpracować to musi to robić w konkretnym celu, a powinno być nim lepsze życie Polaków i Polek. – podkreślił.

Do rezultatu rozmów między PiS a Lewicą odniósł się prof. Antoni Dudek w rozmowie z Wprost.

To, co się w ostatnich dniach wydarzyło, to sukces prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, któremu udało się rozbić opozycję – twierdzi prof. Antoni Dudek (UKSW).

Co zdaniem profesora Dudka może teraz zrobić Platforma?

Platforma może teraz się wstrzymać, zagłosować „za” lub „przeciw” – to nie ma żadnego znaczenia. Partia Budki znalazła się poza polityczną grą. Na opozycji każdy odgrywa swoją część gry. Co do zasady wszystkie partie opozycyjne są antypisowskie, ale jak przychodzi do szczegółów, to okazuje się, że nie wszyscy w równym stopniu – mówi wykładowca UKSW.

Źródło: Facebook, Wprost,  DoRzeczy

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki