„Wstyd, komunisto Kwaśniewski”. Mocne słowa Czarnka do Kwaśniewskiego (WIDEO)

Mimister Przemysław Czarnek w mocnych słowach postanowił skrytykować byłego prezydenta Polski — Aleksandra Kwaśniewskiego. Chodzi o słowa, które Kwaśniewski miał wypowiedzieć w trakcie pogrzebu Jerzego Urbana, który odbył się w zeszłym miesiącu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

Minister Przemysław Czarnek był gościem Polsatu. W trakcie jego rozmowy dziennikarz postanowił zacytować słowa, które w trakcie pogrzebu Jerzego Urbana miał wypowiedzieć były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

W przytoczonych słowach Kwaśniewski miał powiedzieć między innymi, że „dziś rolę Urbana przejął na siebie premier Morawiecki”. Z takim sformułowanie zdecydowanie nie miał zamiaru zgodzić się minister Przemysław Czarnek.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

On zarzucał Urbanowi, że ten w okresie PRL-u kłamał. Zdarzało się. A premier Morawiecki? Kto odmawia patriotyzmu opozycji? Kto mówi, że są onucami Putina? Ten język premiera Morawieckiego jest ostrzejszy. (…) Różnice są dwie: premier Morawiecki jest premierem, a Urban był tylko rzecznikiem prasowym, a więc nie miał takiego wpływu na decyzje. No i druga różnica Morawiecki nie ma za grosz talentu Urbana – miał powiedzieć Kwaśniewski.

Mocne słowa Czarnka do Kwaśniewskiego

Jeśli człowiek jest w stanie robić tego rodzaju porównania do czasów, w których łamano podstawowe wolności i prawa człowieka, zabijano ludzie za prawdę, za działalność niepodległościową i porównuje go z premierem rządu państwa, które jest jednym z najbezpieczniejszych w Europie, to po prostu jest komunistą, który kłamie – oznajmił minister.

Polecamy także: Kłopoty byłej prezes SN? Nieoficjalnie: Będą zarzuty dla Gersdorf

On porównuje piewcę i człowieka, który gloryfikował tamten czas, będąc rzecznikiem prasowym Jaruzelskiego, z premierem Morawieckim w wolnym, praworządnym państwie, jednym z najbezpieczniejszych w Europie. Wstyd, komunisto Kwaśniewski – powiedział Czarnek.

 

Źródło: wp.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski