Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje wybitny polski piosenkarz

Bardzo smutna wiadomość obiegła media – nie żyje Maciej Kossowski, który w trakcie swojej kariery zasłynął przede wszystkim z takich utworów jak „Dwudziestolatki” i „Wakacje z Blondynką”.

Polecamy również: „Będziemy występować o zarząd komisaryczny”. Czarnek prosto z mostu odpowiada Trzaskowskiemu

Piosenkarz w chwili śmierci miał 85 lat. Polski artysta zmarł w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. O śmierci Kossowskiego postanowił poinformować Paul Redelat. Mężczyzna napisał list do jednego z polonijnych magazynów w USA.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

– Od 30 lat byłem przyjacielem i sąsiadem Macieja Kossowskiego. Piszę, aby poinformować was, że zmarł w ubiegłą niedzielę, 30 października, około godziny 13:00 w New York-Presbyterian/Weill Cornell Medical Center na Wschodniej 68 Ulicy na Manhattanie – napisał Paul Redelat.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Z informacji mężczyzny wynika, że Kossowski przed śmiercią prowadził tryb życia bliski samotnikowi. Jedynymi osobami, które miały go znać był lekarz ze szpitala i Redelat, który podkreślił, że odkrył, że był jedyną osobą, z którą piosenkarz miał utrzymywać kontakty towarzyskie.

– Jedynymi ludźmi, którzy go znali, był szpitalny lekarz i ja. Przez ostatnie 10 lat stał się pustelnikiem. Przez przypadek odkryłem, że byłem jedyną osobą, z którą miał kontakt towarzyski.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

– Kiedy ostatni raz odwiedziłem go w szpitalu, był w okropnym stanie. Lekarz powiedział mi, że jestem jedyną osobą, która przyszła go odwiedzić. Kiedy zobaczyłem go leżącego, uświadomiłem sobie kontrast sytuacji, że oto jest człowiek, który kiedyś był kochany i podziwiany przez setki tysięcy ludzi w Polsce za swoją muzykę w latach 60. i 70., a tu umiera w samotności – poinformował.

Nie żyje Maciej Kossowski

Maciej Kossowski przyszedł na świat 11 lutego 1937 roku w Grudziądzu. W trakcie swojej kariery artystycznej był piosenkarzem, trębaczem, kompozytorem i aranżerem. Przez cztery lata od roku 1963 do 1967 był solistą w zespole „Czerwono-Czarni”.

Polecamy także: Kłopoty byłej prezes SN? Nieoficjalnie: Będą zarzuty dla Gersdorf

Występował także razem z zespołem „Tajfun”, z którym udał się w trwającą trzy miesiące trasę koncertową do Związku Radzieckiego. Do jego najbardziej znanych przebojów należą m.in.: „Agatko pocałuj”, „Dwudziestolatki”, „Wakacje z blondynką”, „Domowe strachy”, „Nie mówię żegnaj” i „Z cyganami w świat”.

Najprawdopodobniej na przełomie lat 60 i 70 wyprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie zmienił nazwisko na Mike Cossi i przejął obywatelstwo USA.

Źródło: se.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski