Wiadomości TVP uderzają w TVN. Wojna trwa w najlepsze? (wideo)

Wiadomości TVP uderzają w TVN. Wciąż jest bardzo głośno w mediach na temat ostatnich problemów wizerunkowych stacji TVN. Dwa tygodnie temu media obiegł wpis byłego pracownika stacji – Kamila Różalskiego. Zarzucił on swojemu byłemu pracodawcy wiele nieprawidłowości, które napotkał w trakcie swojej pracy w TVN. Następnie do mediów został rozesłany list na temat także komercyjnej stacji. Miał być on autorstwa pracowników TVN, lecz do dziś jest to podważane. To właśnie ta korespondencja stała się tematem wydania Wiadomości w TVP sprzed tygodnia.

Polecamy także: Dziennikarka TVP nie żyje. „Kochała Boga, Polskę i ludzi”

Wiadomości TVP uderzają w TVN

Stacja TVN od pewnego czasu wzmaga się z poważnymi problemami. Dwa tygodnie temu  były pracownik TVN zamieścił post w mediach społecznościowych na temat tego, co go spotkało w TVN. Z kolei od zeszłego roku coraz głośniej mówi się o zwolnieniach w szeregach komercyjnej telewizji. To jednak nie koniec. Tak jak wspominaliśmy – ponad tydzień temu media obiegł list pracowników TVN. Zwracali oni w nim uwagę na to z czym mają na co dzień do czynienia w swoim miejscu pracy. Ten temat przed tygodniem stał się tematem materiału opublikowanego w Wiadomościach TVP.

Polecamy także: Posłowie Porozumienia grożą odejściem. Stawiają twarde warunki

Stacja stała się medium mocno upolitycznionym, medium koniunkturalnym, które niektóre informacje przemilcza, a niektóre podkreśla aż do skrajności”. – mogliśmy usłyszeć w materiale Maksymiliana Maszendy.

Materiał TVP

Wczoraj oszukano widzów wolnych mediów, tak piszą w liście pracownicy TVN i zarzucają stacji stosowanie cenzuryzapowiedział materiał Maksymiliana Maszendy Michał Adamczyk.

TVN to stacja, która nie ukrywa politycznych sympatii„. Wówczas pokazano widzom wywiad Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z Donaldem Tuskiem w TVN. Skupiono się także na Katarzynie Kieli, szefowej Grupy Discovery w regionie. Dodano, że kobieta posiada towarzyskie związki z prezydentem Warszawy. Rafał Trzaskowski jest częstym gościem „saloniku Kasi Kieli” – można było usłyszeć w programie. Na ten temat wypowiedziała się między innymi Dorota Kania.

Oczywiście nikomu nie można zabronić kontaktów towarzyskich, ale popatrzmy, jak zarządzanie Warszawą jest przedstawiane, a jaka jest rzeczywistość – zauważyła Dorota Kania. – Ten list pokazał, że właściciele tej stacji nie mają żadnych, ale to żadnych skrupułówdodała dziennikarka.

 – Mimo że list pracowników grupy TVN trafił do ponad setki redakcji nieliczne zdecydowały się na jego publikacjęzauważył autor materiału.

https://youtu.be/NU8Y4OeBuUw

Źródło: wp

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę