Tusk w tarapatach? Marek Falenta podjął bardzo ważną decyzję

Marek Falenta podjął ważną decyzję dotyczącą Donalda Tuska. Czy aktualny lider Platformy Obywatelskiej i były szef rządu PO-PSL może mieć w najbliższym czasie niemałe kłopoty?

Polecamy również: Polityczny nokaut. Prezes PiS reaguje na kontrowersyjną wypowiedź Tuska (WIDEO)

Na temat biznesmena ponownie stało się głośno za sprawą upublicznienia protokołów z zeznań Marcina W. – byłego wspólnika Marka Falenty. Mężczyzna w trakcie składania zeznań powiedział między innymi o tym, że miał przekazać synowi Donalda Tuska łapówkę w reklamówce z popularnej sieci marketów.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Przebieg spotkania był następujący. (…) Ja uznałem, że mogę do M. T. mówić na 'ty’ skoro przekazuję mu 600 tysięcy euro. Ja siedziałem za biurkiem F., dlatego mnie na nagraniu nie widać, ale słychać. M. F. siedział na jednym z foteli, a na ziemi obok ławy postawiłem łapówkę z kasą. M. wszedł i powiedział 'Witam Panowie’. F. powiedział: 'To jest dla ciebie reklamówka’. M. rozchylił tę reklamówkę i spytał 'Czy kasa się zgadza?’ Ja wtedy nie wytrzymałem – zeznał W.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Teraz media ponownie rozpisują się na temat Falenty, który według informacji portalu tvp.info – złożył do sądu pozew, zawiadomienie oraz prywatny akt oskarżenia. Z dalszych doniesień wynika, że Falenta w pozwie zarzuca przewodniczącemu PO m.in. przekroczenie uprawnień premiera.

Marek Falenta kontra Donald Tusk w sądzie

 Marek Falenta złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew, zawiadomienie dotyczące przestępstwa i prywatny akt oskarżenia wobec aktualnego lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska – poinformował portal TVP.Info.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Pozew o ochronę dóbr osobistych Marek Falenta opiera na zdarzeniach, które wynikły po ukazaniu się artykułu Grzegorza Rzeczkowskiego „Nagrania polskich polityków sprzedane rosyjskim służbom? Możemy mieć do czynienia z potężną aferą szpiegowską” w „Newsweeku”. – czytamy.

Donald Tusk powinien zostać skazany za przestępstwo pomówienia, a wymierzona mu grzywna musi być dotkliwa. Tutaj należy wskazać, co jest wiedzą właściwie powszechną, że Donald Tusk to człowiek o wysokiej pozycji ekonomicznej, co wynika chociażby z faktu pobierania przez niego uposażenia europejskiego z tytułu sprawowanej w przeszłości prezydencji (przewodniczenie Radzie Europejskiej) – czytamy na tvp.info.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

– W ocenie Pokrzywdzonego zasadne będzie wymierzenie Oskarżonemu kary grzywny w 100 stawkach dziennych po 200 zł każda – czytamy na tvp.info.

Portal poinformował także, że Falenta w kolejnym pozwie zarzuca Tuskowi przekroczenie uprawnień.

Falenta zarzuca Tuskowi w kolejnym pozwie przekroczenie uprawnień, w związku z kontrolą wszczętą i prowadzoną w spółce Składy Węgla — wyjaśnił portal.

Źródło: TVP.info, Onet.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski