Opozycja będzie wściekła. Zapytano Polaków o pomysł PiS. 65,2% go popiera

Sondaż: Budowa zapory na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim, to temat, który niedawno został poruszony przez polityków związanych z obozem Zjednoczonej Prawicy.

Do podobnego zabezpieczenia polskiej granicy doszło już na wschodzie w miejscach, gdzie przechodzi granica z Białorusią.

Polecamy również: Polityczny nokaut. Prezes PiS reaguje na kontrowersyjną wypowiedź Tuska (WIDEO)

Teraz zapytano Polaków o to, co myślą o podobnym rozwiązaniu, lecz tym razem związanym z granicą z obwodem kaliningradzkim. Wyniki badania są jednoznaczne.

Rok temu jednym z głównych tematów poruszanych w mediach były wydarzenia mające miejsce na granicy polsko-białoruskiej, gdzie zorganizowano przerzut imigrantów i uchodźców do Unii Europejskiej między innymi z takich krajów jak Iran i Afganistan. Z tego względu  dodatkowo pogorszyły się relacje między Polską i Białorusią, której służby miały pomagać w prowadzonym procederze.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Głos na temat zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim niedawno zabrał szef MON Mariusz Błaszczak. Minister zwrócił uwagę na „niepokojące informacje” na temat lotniska w obwodzie kaliningradzkim, które miało zostać otwarte dla lotów z krajów bliskiego wschodu i Afryki Północnej.

W związku z tym już dziś rozpoczną się prace podjęte przez saperów żołnierzy Wojska Polskiego w sprawie zbudowania tymczasowej zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim – poinformował Błaszczak.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Zapora będzie podobna do tej, jaka była na granicy polsko-białoruskiej. Będzie miała wysokość 2,5 m i szerokość 3 m. Od polskiej strony będzie także postawione ogrodzenie, które ochroni zwierzęta – wyjaśnił.

Sondaż United Surveys o zaporze z obwodem kaliningradzkim

W związku z informacją o budowie zapory przeprowadzono badanie, w którym zapytano uczestników o to, jak oceniają decyzję rządu w sprawie budowy zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

65.2 proc. popiera ten pomysł, a w tym 29.1 proc. „popiera zdecydowanie”. Z kolei 36.1 odnosi się do tego „raczej pozytywnie”. Na drugim biegunie 11.8 proc. odnosi się „raczej negatywnie. 11 proc. „zdecydowanie negatywnie” – razem daje to 22.8 głosów o zabarwieniu negatywnym. Natomiast 12 proc. nie ma zdania na ten temat.

Wirtualna Polska podała także, że:

Z sondażu jasno wynika, że 48 proc. osób niegłosujących na Zjednoczoną Prawicę również popiera utworzenie zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim – czytamy.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

35 proc. ankietowanych wyborców opozycji wskazało, że negatywnie ocenia ten pomysł. 17 proc. nie ma zdania w sprawie – napisał portal wp.pl.

Z kolei wśród zwolenników PiS pomysł o budowie zapory popiera aż 99 proc. ankietowanych z czego 67 proc. zdecydowanie popiera pomysł. 1 proc. nie ma zdania na ten temat.

Źródło: wp.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski