Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje legendarny polski piosenkarz

Bardzo smutna wiadomość — Nie żyje wybitny piosenkarz Jerzy Połomski. Wiadomość na temat śmierci znanego artysty przekazała jego menadżerka Violetta Lewandowska.

Smutna wiadomość została potwierdzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jerzy Połomski miał 89 lat.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Z informacji podanych przez menadżerkę Jerzego Połomskiego wynika, że piosenkarz zmarł w poniedziałek wieczorem w warszawskim szpitalu znajdującym się przy ulicy Wołoskiej w Warszawie.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Połomski w trakcie swojej kariery występował także jako aktor. Zadebiutował w Teatrze Buffo w roku 1957, gdzie zagrał m.in. w „Grzechy stare i nowe”, „Żarty na stół”, „Nasze jajko” i „Czym chata bogata”.

Start jego kariery w roli piosenkarza przypadł na rok 1959. Szczyt jego popularności nastąpił na przełomie lat 60 i 70 ubiegłego wieku. Do dziś wielu Polaków doskonale zna największe hity Jerzego Połomskiego.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Dzisiaj wieczorem w warszawskim szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie zmarł Jerzy Połomski. Był i niezwykłym artystą i niezwykłym człowiekiem. Wyjątkową osobowością. Wielki żal i wielka strata dla polskiej kultury – poinformowała PAP menadżerka artysty Violetta Lewandowska.

Nie żyje Jerzy Połomski

Jerzy Połomski największą popularność zyskał przede wszystkim jako piosenkarz. Na dobre w pamięci Polaków zapisały się takie utwory jego autorstwa jak przede wszystkim”Cała sala śpiewa”, „Daj”, „Bo z dziewczynami” czy „Komu piosenkę?”. O śmierci piosenkarza za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

W wieku 89 lat odszedł niezwykle lubiany przez publiczność piosenkarz, którego przeboje śpiewała cała Polska, artysta znany ze swej skromności i profesjonalizmu – Jerzy Połomski. Niech spoczywa w pokoju – napisano na Twitterze Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Twitter, Polsat News

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski