To się UE nie spodoba. Polska może zadać Unii bardzo silny cios w ważnej sprawie

Unia Europejska ma zamierzać wprowadzić w życie trzy nowe podatki. Na ich temat za pośrednictwem mediów społecznościowych głos zabrali politycy związani z obozem Zjednoczonej Prawicy – europoseł Jacek Saryusz-Wolski i wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Z czego w tym przypadku może skorzystać Polska, co dla Unii Europejskiej niekoniecznie będzie pozytywnie odebrane?

Stosunki między Polską i Unią Europejską od dłuższego czasu zdecydowanie nie należą do najlepszych. W dodatku w ostatnim czasie sporą kością niezgody jest kwestia dotycząca środków z KPO, których to jeszcze Polska z Unii Europejskiej nie otrzymała.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Aktualnie wspólnota ma mieć zamiar wprowadzenia w życie trzech nowych podatków. Głos na ich temat za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrali politycy związani z obozem Zjednoczonej Prawicy. Wśród nich jest europoseł Jacek Saryusz-Wolski, który na swoim koniec na Twitterze napisał:

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Nowe 3 podatki do budżetu UE [od ETS,CBAM i korporacji] tzw. zasoby własne na spłatę pożyczonego Funduszu Odbudowy = ok. 17 mld€/rok, z którego nasz zablokowany KPO, będą głosowane w PE w środę 23 XI – napisał na Twitterze europoseł.

W kolejnej części polityk wspomniał, że w następnej kolejności zostaną one poddane pod głosowanie przez Radę UE, gdzie „Polsce przysługuje niekwestionowalne prawo WETA”.

Unia Europejska i trzy podatki

Nowe 3 podatki do budżetu UE [od ETS,CBAM i korporacji] tzw zasoby własne na spłatę pożyczonego Funduszu Odbudowy = ok. 17 mld€/rok, z którego nasz zablokowany KPO, będą głosowane w PE w środę 23 XI, a potem przez Radę UE, gdzie PL przysługuje niekwestionowalne prawo WETA – napisał europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Głos na ten temat zabrał także wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski.

WETO albo ŚMIERĆ. To hasło obrony suwerenności aktualne jak nigdy. Żadnych nowych podatków dla szantażystów z Brukseli. Polska nie ma najmniejszego interesu w żyrowaniu eurodługu dla eurokratów z Brukseli. Czas wywrócić stolik i przywrócić praworządność w UE! Ani kroku w tył – napisał Kowalski.

 

Źródło: Twitter

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski