„Komisja Europejska nie jest fair”. Zaskakujące słowa Czarzastego o KE

Włodzimierz Czarzasty w rozmowie z Radiem Wrocław wypowiedział się na temat Komisji Europejskiej i spraw dotyczących obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed wojną postanowili szukać schronienia w Polsce.

W pewnej kwestii współprzewodniczący Lewicy stwierdził, że organ, na którego czele stoi Ursula von der Leyen „nie jest fair” względem Polski.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty w rozmowie, która odbyła się w Radiu Wrocław wypowiedział się na temat wydarzeń mających miejsce na terytorium Ukrainy. Polityk zwrócił uwagę, że ataki Rosjan na najbardziej istotną ukraińską infrastrukturę mogą doprowadzić do sytuacji, w której dojdzie do kolejnej fali osób, które szukając schronienia trafią do naszego kraju.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

W tej chwili są ataki na infrastrukturę, tę całą energetyczną.  Żeby była jasność, co to oznacza? To oznacza, że jeżeli ta struktura zostanie w znacznej części zniszczona, to może być tak, że będzie następna fala Ukraińców, którzy będą mieli 20 stopni mrozu w domach, a mają dzieci małe – mówił Czarzasty.

Włodzimierz Czarzasty o KE

Tutaj jest potrzebna olbrzymia pomoc państwa w tej sprawie, jeżeliby taka fala nastąpiła. Olbrzymia pomoc Unii Europejskiej. Zresztą uważam, że Komisja Europejska w tej sprawie, w stosunku do Polski jest nie fair. Mówię to jasno i mówiłem to od wielu miesięcy. Uważam, że na każdego, nie dla każdego, ale na każdego Ukraińca, Ukrainkę w Polsce, powinna Komisja Europejska dawać nam 500 euro miesięcznie – mówił Czarzasty.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

My w tej chwili mamy na swoim terenie dwa miliony Ukraińców. Jeden milion, który był, który pracuje w Polsce i jeden milion ten, który przyjechał. Tyle zostało z tych osób, które przyjechały, część wróciła. Ale może być następna fala i obawiam się, że polskie społeczeństwo, które jest bardzo, bardzo, bardzo gościnne i bardzo wiele zrobiło, może nie dać rady po prostu ogarnąć tego wszystkiego – mówił wicemarszałek Sejmu.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Czarzasty zdradził swoje obawy w tej kwestii.

Obawiam się, że w tej sprawie, Unia będzie bardzo, bardzo nierozsądna i mogą w ogóle nie być te pieniądze. Uważam, że sprawa Ukraińców, sprawa pomocy finansowej dla tej migracji w Polsce, dla rządu polskiego, nie powinna być związana z bieżącą polityką. Nie powinna być związana z KPO, żadnymi kamieniami milowymi – powiedział polityk.

Źródło: Radio Wrocław

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski