„Odrażająca manipulacja”. Awantura byłych koleżanek z Koalicji Obywatelskiej

Kamila Gasiuk-Pihowicz na swoim koncie na Twitterze napisała o głosowaniu, w którym miała zapaść decyzja o tym, że „nie będzie kary dla podmiotów, które nie udostępnią komisji ds. pedofilii dokumentów”.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Posłanka Koalicji Obywatelskiej napisała także, że stało się to za sprawą głosów posłów i posłanek z Prawa i Sprawiedliwości, Polski 2050 i Konfederacji i jak to określiła polityk „przystawek PiS”.

Z tym wpisem zdecydowanie nie zamierzała się zgodzić była koleżanka Kamili Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej – Joanna Mucha, która od stycznia 2021 roku jest posłanką Polski 2050 Szymona Hołowni.

Joanna Mucha kontra Kamila Gasiuk-Pihowicz

Stało się! 246 posłów i posłanek PiS, Konfederacji, Polska 2050 i przystawek PiS zdecydowało, że nie będzie kary dla podmiotów, które nie udostępnią komisji ds. pedofilii dokumentów. Wygrywają ci, co kryją, ofiary przegrywają. Tak po ludzku to po prostu odrażające – napisała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Na ten wpis odpowiedziała Joanna Mucha.

Po kolei: 1.Kary będą, zasądzone przez sądy. 2.Komisja może wnioskować o szerszy katalog dokumentów, to dobrze. 3.Sugerowanie, że chcemy kryć sprawców – to jest naprawdę odrażające. Przedstawiliśmy cały program walki z pedofilią i doskonale o tym wiesz. Odrażająca manipulacja – napisała Joanna Mucha.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Z kolei bezpośrednio pod wpisem poseł Gasiuk-Pihowicz wywiązała się między posłankami dyskusja.

Kamila @Gasiuk_Pihowicz Twoja poprawka nie była głosowana! Mieliśmy głosować za nią! Nie mamy wpływu na to jak PiS blokuje poprawki. Z całą pewnością poprzemy poprawki dotyczące tego przedmiotu po Senacie. Jątrzenie na opozycji w temacie pedofilii jest bardzo nie w porządku – napisała Joanna Mucha.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Asiu, kary były wprowadzone moją poprawką 20 października. Dziś, poprawką nr 3 PiS je usunął. Poprawka nr 19 umacniała formalnie przepis o karze przyjęty już na komisji (druk na 2732). Popierając poprawkę 3 zagłosowaliście za wersją PiS (z wyrzuconą karą), a nie tą z druku 2732 – odparła Gasiuk-Pihowicz.

Sugerujesz, że chcemy kryć sprawców,jak możesz?! Znasz doskonale nasze stanowisko!Grzywny będą,bo sąd je zasądzi.Ta poprawka to szerszy katalog dokumentów,o które może wnioskować komisja.I dookreślony termin!Słabe to,uderzanie w kolegów z pełną wiedzą,że zarzut jest nieprawdziwy – napisała Mucha.

 

 

 

Źródło: Twitter

Zdjęcie: autor: Adrian Grycuk/Wikimedia/CC 3.0 PL/Gasiuk Pichowicz. Screen/YouTube/Joanna Mucha

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski