To Japończycy zrobili po meczu z Niemcami. Niesamowite zachowanie kibiców (FOTO)

Kibice Japonii bardzo pozytywnie zaskoczyli cały piłkarski świat. Ich zachowanie po meczu z Niemcami sprawia, że ręce same składają się do oklasków.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Mecz Niemcy kontra Japonia to już historia. Na temat spotkania jest głośno z kilku powodów. Pierwszy z nich to sensacyjna wygrana drużyny z Azji 1-2. Z kolei drugi dotyczy sytuacji, do której doszło tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Niemiecka reprezentacja przed rywalizacją z Japonią stanęła do tradycyjnego zdjęcia. W pewnym momencie piłkarze naszych zachodnich sąsiadów postanowili zakryć ręką swoje usta. W ten sposób Niemcy chcieli zwrócić uwagę na nieprawidłowości i kontrowersje, które towarzyszyły organizacji turnieju w Katarze. To jednak nie koniec.

Kamery i także obiektywy aparatów uchwyciły zachowanie kibiców reprezentacji Japonii po zakończeniu spotkania z Niemcami. Japończycy postanowili posprzątać stadion. Zachowanie kibiców wzbudziło wiele pozytywnych komentarzy na ich temat.

Kibice Japonii po meczu z Niemcami

Reprezentacja Niemiec musiała wczoraj uznać wyższość Japonii. Piłkarze z Azji zaskoczyli swoich rywali i także wielu widzów piłki nożnej na całym świecie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2, lecz jeszcze jedna kwestia związana ze środową konfrontacją obu drużyn zyskała spory rozgłos w mediach.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Chodzi o zachowanie kibiców Japonii, którzy jak już wyżej wspomnieliśmy – po wygranej z Niemcami postanowili na stadionie zrobić porządek.

Cztery lata temu Scott North – profesor socjologii na Uniwersytecie w Osace, powiedział brytyjskiej stacji, że porządkowanie jest sposobem, w jaki Japończycy „demonstrują dumę ze swojego sposobu życia”.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Sprzątanie po meczach piłkarskich jest przedłużeniem podstawowych zachowań, które są nauczane w szkole, gdzie dzieci sprzątają swoje szkolne klasy i korytarze — tłumaczył.

 

Źródło: Twitter, NOIZZ

Foto: Screen, YouTube

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski