Niemcy poniosą konsekwencje swojego gestu? FIFA podjęła decyzję

FIFA miała przyjrzeć się gestowi, który przed meczem z Japonią wykonali niemieccy piłkarze, którzy w ten sposób chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec pewnych decyzji podjętych przez FIFA w związku z mundialem organizowanym w Katarze.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Mecz Niemiec i Japonii to już historia, która będzie z pewnością bardzo miło wspominana przez piłkarzy z Azji. Mimo wszystko do teraz na temat spotkania jest głośno z kilku powodów. Pierwszy z nich to sensacyjna wygrana drużyny z Azji 1-2. Z kolei druga przyczyna tkwi w sytuacji, do której doszło tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Niemiecka reprezentacja przed rywalizacją z Japonią stanęła do tradycyjnego zdjęcia. W pewnym momencie piłkarze naszych zachodnich sąsiadów postanowili zakryć ręką swoje usta. W ten sposób Niemcy chcieli zwrócić uwagę na nieprawidłowości i kontrowersje, które towarzyszyły organizacji turnieju w Katarze.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Teraz z informacji mediów wynika, że postawa piłkarzy naszych zachodnich sąsiadów miała zostać przeanalizowana przez jeden z organów FIFA. Wiadomo już jaki zapadł werdykt w tej sprawie.

FIFA podjęła decyzję ws. Niemiec

„Chcieliśmy dać przykład wartości jakimi żyjemy w drużynie narodowej: różnorodności i wzajemnego szacunku. Bądźcie głośni z innymi narodami. Nie chodzi tu o przesłanie polityczne, bo prawa człowieka nie podlegają negocjacjom. To powinno być oczywiste, ale niestety nadal nie jest. Dlatego ta wiadomość jest dla nas tak ważna” – napisano w komunikacie Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB).

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Sprawa została rozpatrzona przez FIFA. Jak przekazał „Sport1” – zdecydowano, że drużyna reprezentacji Niemiec nie zostanie w żaden sposób ukarana. Taką decyzję mieli przekazać Niemcom przedstawiciele FIFA kilka godzin po meczu.

Źródło: Radio Zet, Interia

Foto: Screen YouTube, TVP Sport

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski