Co się stało w TVN24? Monika Olejnik: „Danke Deutschland” (WIDEO)

Niemcy przed swoim spotkaniem wykonali gest, który miał symbolizować brak zgody na działania ze strony FIFA. Do tej sytuacji za pośrednictwem swojego programu „Kropka nad i” w stacji telewizyjnej TVN odniosła się Monika Olejnik.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Mecz Niemcy kontra Japonia to już historia. Na temat spotkania jest głośno z kilku powodów. Pierwszy z nich to sensacyjna wygrana drużyny z Azji 1-2. Z kolei drugi dotyczy sytuacji, do której doszło tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Niemiecka reprezentacja przed rywalizacją z Japonią stanęła do tradycyjnego zdjęcia. W pewnym momencie piłkarze naszych zachodnich sąsiadów postanowili zakryć ręką swoje usta. W ten sposób Niemcy chcieli zwrócić uwagę na nieprawidłowości i kontrowersje, które towarzyszyły organizacji turnieju w Katarze.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Chodzi tu także o zakazanie noszenia piłkarzom tęczowych opasek, które zdaniem niemieckiej federacji przypomina „zamknięcie ust”. Postawa piłkarzy Niemiec została poruszona na antenie TVN w programie „Kropka nad i”, którego prowadzącą jest Monika Olejnik.

Monika Olejnik o postawie Niemców

Mundial w Katarze trwa. Trzeba przyznać, że pod wieloma względami jest to impreza inna niż poprzednie tego typu. Kibiców mogą elektryzować choćby wyniki, niektórych spotkań. Można tu mieć na myśli przede wszystkim mecz Argentyna kontra Arabia Saudyjska, który niespodziewanie zakończył się wygraną 1-2 dla piłkarzy Arabii.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Równie bardzo zaskoczył wynik spotkania Niemcy kontra Japonia. Zachodni sąsiedzi Polski przegrali niespodziewanie 1-2. Jednak na temat tego spotkania jest głośno także z powodu gestu wykonanego przez piłkarzy Niemiec tuż przed rozpoczęciem spotkania.

Reprezentanci Niemiec postanowili zakryć ręką swoje usta. W ten sposób chcieli zwrócić uwagę na nieprawidłowości i kontrowersje, które towarzyszyły organizacji turnieju w Katarze.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Do tej sytuacja odniosła się Monika Olejnik w swoim programie w TVN.

W Katarze są łamane prawa człowieka. FIFA powiedziała kapitanom, że nie mogą nosić tęczowych opasek, bo będą karani. Dziś niemieccy piłkarze przegrali z Japończykami, ale wygrali poza boiskiem. Zaprotestowali przeciwko temu, co wyprawia FIFA w Katarze. Danke Deutschland – oświadczyła dziennikarka.

 

Źródło: wp.pl, Twitter

Foto: Screen/Twitter

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski