Tego mało kto się spodziewał. Zaskakujące słowa Von der Leyen o Polsce

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas debaty o stanie Unii Europejskiej w Parlamencie Europejskim w Strasburgu we wrześniu bieżącego roku wypowiedziała się na temat Rosji i Władimira Putina. Przy tej okazji niemiecka polityk wspomniała w pozytywnym tonie między innymi o Polsce.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Wojna na terytorium Ukrainy trwa od końca lutego bieżącego roku. Działania wojenne na ziemi naszego wschodniego sąsiada rozpoczął atak ze strony wojsk Federacji Rosyjskiej.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Od tamtego czasu ukraińskie wojska stawiają twardy opór względem sił agresora, które trapią coraz większe problemy w konfrontacji z Ukraińcami. Konflikt na wschodzie Starego Kontynentu jest przedmiotem dyskusji politycznych na całym świecie.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Po ataku Rosji na terytorium Ukrainy zachód postanowił zdecydowanie zaregować względem agresywnej polityki Moskwy. W związku z tym w kierunku państwa-agresora wymierzona sankcje, które są konsekwencją agresywnej polityki prowadzonej przez Kreml i Władimira Putina.

Sankcje Zachodu nałożone na Rosję mają na nią realny wpływ i zostaną utrzymane – mówiła we wrześniu bieżącego roku szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Von der Leyen o Polsce

Mamy nauczkę z tej wojny; trzeba było wsłuchać się w głosy wewnątrz UE, w Polsce, krajach bałtyckich, w całej Europie Środkowo-Wschodniej; oni od lat nam mówili, że Putin się nie zatrzyma – powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas debaty o stanie Unii Europejskiej w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Przewodnicząca Komisji Europejskiej mówiła także we wrześniu o reakcji krajów zachodów po ataku Rosji na terytorium Ukrainy.

Europejczycy wykazali się odwagą, by zrobić to co należało zrobić. Nasza Unia Europejska jako całość stanęła na wysokości zadania. Gdy tylko wojska rosyjskie przekroczyły grancie Ukrainy, nasza reakcja było solidarna. Z tego możemy być dumni. (…) Jeśli wykażemy się niezbędną odwaga i solidarnością, Putin poniesie porażkę i Ukraina i Europa wygrają – powiedziała.

Źródło: RMF FM

FOTO: Wikimedia

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski