Prezydent wygarnął Tuskowi. Powiedział to wprost na jego temat (WIDEO)

Andrzej Duda w programie „Gość Wydarzeń” postanowił wypowiedzieć się na temat aktualnego lidera Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska. Prezydent Polski odpowiadając na pytanie Bogdana Rynanowskiego powiedział między innymi, że nie ma zaufania do byłego szefa rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Donald Tusk ponad rok temu powrócił do krajowej polityki i od razu przejął stery nad Platformą Obywatelską, która wcześniej wzmagała się z licznymi problemami.

Teraz były szef rządu PO-PSL stara się robić wszystko, aby w najbliższych wyborach odebrać stery rządu Zjednoczonej Prawicy, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. Tarcia między liderem Platformy i politykami związanymi z PiS widoczne są bardzo często.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

W tym tygodniu media obiegły słowa Andrzeja Dudy na temat lidera Platformy Obywatelskiej. Prezydent był „gościem Wydarzeń” w telewizji Polsat, gdzie rozmawiał z Bogdanem Rymanowskim. W pewnym momencie Andrzej Duda został zapytany o możliwe zaproszenie Donalda Tuska do Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Donald Tusk i Andrzej Duda

Bogdan Rymanowski zapytał prezydenta o to, czy Donald Tusk będzie mógł liczyć na zaproszenie do Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Zapraszam tych, którzy mają rzeczywiście wpływ na kwestię bezpieczeństwa w Polsce – odpowiedział.

Ja chcę spotykać się z ludźmi, którzy wiem o tym, że mają podejście konstruktywne i spokojnie, że nie wywołują awantur na polskiej scenie politycznej. Osoby, które zostały zaproszone, z opozycji, uczestniczyły już w kilku spotkaniach Rady Bezpieczeństwa Narodowego od czasu, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę – przekazał prezydent.

Prezydent wspomniał także czasy, kiedy prezydentem był Lech Kaczyński.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Widziałem różne zachowania premiera Tuska, gdy przychodził do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Widziałem, jak przychodził do Pałacu Prezydenckiego i mówił jedno, a później wychodził i mówił kompletnie co innego – mówił prezydent.

Jest to człowiek, do którego nie mam zaufania – mówił.

Jest to człowiek, do którego nie mam zaufania, bo jedno mówił do prezydenta, a drugie zaraz po wyjściu – powiedział Andrzej Duda.

Źródło: Polsat News

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Foto: Andrzej Duda: Screen, YouTube/ Donald Tusk, Flickr/Wikimedia, autor: Platforma Obywatelska RP.