Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje legendarny polski aktor i gwiazda TVP

Nie żyje znany aktor Józef Skwark. Artysta zasłynął przede wszystkim z roli tytułowej w polskim filmie fabularnym „Szatan z siódmej klasy”. Wiadomość o śmierci artysty przekazał między innymi Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Aktor występował także w znanych polskich serialach: „Plebania” i „Pierwsza Miłość”.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Wiadomość o śmierci Józefa Skwarka przekazał również profil Telewizji Polskiej na Facebooku – „Bądźmy Razem. TVP„. Z wpisu dowiadujemy się, że jednymi z ostatnich produkcji, w których brał udział aktor były seriale Telewizji Polskiej: „Wojenne Dziewczyny” oraz „Na sygnale„. Józef Skwark miał 84 lata.

Nie żyje Józef Skwark. Aktor znany przede wszystkim z roli tytułowej w filmie „Szatan z siódmej klasy” z 1960 r. Jedne ze swoich ostatnich ról zagrał w serialach Wojenne Dziewczyny i Na Sygnale . Miał 84 lata – czytamy na profilu „Bądźmy Razem. TVP” na Facebooku.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Józef Skwark prócz filmów i seriali występował także na deskach teatrów m.in. w Poznaniu, Słupsku, Szczecinie, Wrocławiu, Kielcach. Był związany także z Teatrem Narodowym w Warszawie. Grał w teatrze telewizji, serialach, radiu. W 1960 roku zadebiutował na planie filmowym za sprawą Adasia w produkcji „Szatan z siódmej klasy”.

Nie żyje Józef Skwark

Wczoraj dowiedzieliśmy się o śmierci Józefa Skwarka, aktora Teatru im. J. Słowackiego w latach 1975-1978.
Był związany także z teatrami m.in. w Poznaniu, Słupsku, Szczecinie, Wrocławiu, Kielcach, oraz z Teatrem Narodowym w Warszawie – czytamy w poście krakowskiego teatru.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Grał w teatrze telewizji, serialach, radiu. W filmie zadebiutował w 1960 r. niezapomnianą rolą Adasia w „Szatanie z siódmej klasy” w reżyserii Marii Kaniewskiej. Składamy kondolencje Żonie – Pani Marii Dworakowskiej z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, Rodzinie i Przyjaciołom – napisał Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Źródło: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski