To oni dają PiS zwycięstwo? Najnowszy sondaż

Sondaż IBRiS dla Super Expressu. Co by było gdyby to seniorzy decydowali o tym, kto będzie rządzić w Polsce? Wspomniany sondaż w tej kwestii nie pozostawia zbyt dużych złudzeń.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Lider w takim zestawieniu jest jeden i to ze zdecydowaną przewagą nad resztą stawki. Z kolei dla jednej partii elektorat seniorów praktycznie nie istnieje. O kim mowa?

Prawo i Sprawiedliwość od dawna prowadzi we wszelkich sondażach. Mimo wszystko coraz głośniej się mówi, że gdyby bieżące sondaże miały się przełożyć na rezultat wyborów, to formacja Jarosława Kaczyńskiego mogłaby utracić możliwość utworzenia kolejnego rządu.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Z kolei po stronie opozycji coraz głośniej omawiane są scenariusze dotyczące startu w wyborach w takim wariancie, który dałby możliwość odbicia władzy z rąk Prawa i Sprawiedliwości i jego koalicjantów.

Do tej pory w mediach mogliśmy usłyszeć wiele różnych koncepcji startu. Jeden z głośniejszych zakłada wspólny start całej opozycji z wyłączeniem Konfederacji. Inny wariant zakłada wspólny start Polski 2050, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Porozumienia. To jednak tylko przymiarki, które z pewnością do wyborów ulegną zmianie.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Aktualnie liderem sondaży jest Zjednoczona Prawica z PiS na czele. Jak jednak wygląda wynik sondażu, gdzie o wyborze opcji rządzącej by mieli zadecydować tylko seniorzy?

Sondaż IBRiS dla Super Expressu

Sondaż IBRiS skupił się tylko na grupie seniorów. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca w tej grupie cieszy się poparciem 38 proc. Dalej na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z 14.1 proc. Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Formacja byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN wśród seniorów cieszy się poparciem wynoszącym 12.9 proc.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Poza podium, ale nad progiem wyborczym znalazł się blok SLD, Wiosny i Partii Razem. Na tak reprezentowaną Lewicę zagłosowałoby 7,8 proc. emerytów. Poniżej progu znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z 3.8 proc. Z kolei najgorszy wynik w tym badaniu uzyskała Konfederacja. Poparcie tej formacji wynosi zaledwie 0.9 proc. Odpowiedź „trudno powiedzieć” wskazało aż 22.5 proc.

Źródło: Super Express

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)