To nagranie pogrąży Nitrasa? Kamera wszystko zarejestrowała (wideo)

Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej ma kłopoty. Prokuratura chce ukarania polityka w związku z jedną z sytuacji, które miały miejsce w sejmie w październiku zeszłego roku. Wówczas to Nitras miał z „impetem” popchnąć posła Wiesława Krajowskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Polityk partii rządzącej ledwo powstrzymał wówczas swój upadek. W dodatku całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery znajdujące się w Sejmie.

Do zdarzenia doszło podczas posiedzenia Sejmu w październiku 2020 roku. Teraz prokuratorzy chcą postawić Nitrasowi zarzut naruszenia nietykalności cielesnej posła Prawa i Sprawiedliwości. Czy posłowi Koalicji Obywatelskiej zostanie uchylony immunitet i poniesie karę za swoje zachowanie?

Polecamy również: Michał Rachoń wyśmiał posła KO w TVP. Mocne słowa dziennikarza (wideo)

Poseł Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej bez immunitetu?

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zamierza postawić posłowi Sławomirowi Nitrasowi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej posła PiS, który pełnił obowiązki służbowe związane z wykonywaniem mandatu poselskiego. W związku z tym prokuratura złożyła należny wniosek w tej sprawie o uchylenie immunitetu znanego polityka. Zachowanie Sławomira Nitrasa uchwyciła jedna z kamer, która znajdowała się w sejmie. Na nagraniu widać moment całego zajścia. Czy Sławomir Nitras straci swój immunitet posła i poniesie karę za swój czyn?

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zamierza postawić posłowi Sławomirowi Nitrasowi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej drugiego posła, który pełnił obowiązki służbowe związane z wykonywaniem mandatu poselskiego. Wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Sławomira Nitrasa został przekazany Marszałkowi Sejmu”czytamy w komunikacie Prokuratury.

Polecamy także: Jest wyrok ws. Kamila Durczoka. Sąd orzekł, że dziennikarz jest winny

Do spraw odniósł się sam Sławomir Nitras.

Mamy do czynienia z sytuacją, w której sitwa, klika, regularni przestępcy, którzy siedzą w Prokuraturze Generalnej, w Ministerstwie Sprawiedliwości po prostu nękają uczciwych, porządnych ludzi. Ja jestem jednym z nichmówi Sławomir Nitras.

Nie boję się Święczkowskiego, nie boję się Ziobry, nie boję się ich śmiesznych zarzutów. Kpię sobie panowie z waszego wniosku, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. (…) Prawda się obronidodaje także poseł PO.

Nagranie z całej sytuacji jest dostępne w sieci.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki