Rząd będzie wściekły. Komisja Europejska znowu to zrobiła

Stosunki między Polską i UE od dłuższego czasu nie należą do najlepszych. Nasz kraj do tej pory nie otrzymał środków z Unii Europejskiej w ramach KPO. W dodatku w tym tygodniu poinformowano, że Komisja Europejska potrąciła Polsce kolejną, siódmą transzę kar.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

– W pierwszą rocznicę nałożenia na Polskę miliona euro kary za niewykonanie postanowienia TSUE Komisja Europejska potrąciła Polsce kolejną, siódmą transzę kar – poinformowało radio RMF FM.

Z informacji zdobytych przez Katarzynę Szymańską-Borginon, która jest korespondentem radia RMF FM wynika, że z funduszy, które miały się należeć Polsce zabrano 30 milionów euro. W tej sytuacji oznacza to, że Komisja Europejska dokonała łącznie 265 milionów euro potrąceń, co stanowi około miliard dwieście sześćdziesiąt milionów złotych.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Decyzja Komisji Europejskiej w tej sprawie miała zapaść w ten czwartek i obejmuje okres od 28 czerwca do 27 lipca bieżącego roku 2022

Komisja Europejska potrąciła Polsce kolejną, siódmą transzę kar w związku z niewykonaniem orzeczenia TSUE

Straciliśmy 30 mln euro !!! KE potrąciła PL kolejną, SIÓDMĄ transzę kar w związku niewykonaniem orzeczenia TSUE w spr. Izby Dysc. Pieniądze straciliśmy wczoraj, dokładnie w rok od nałożenia na PL 1 mln euro dziennej kary. Straciliśmy już w sumie 267 mln euro, ponad 1,2 mld zł – poinformowała za pośrednictwem Twittera Katarzyna Szymańska-Borginon.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

27 października poprzedniego roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej postanowił nałożyć na Polskę karę wynoszącą 1 milion dziennie na rzecz Komisji Europejskiej.

Polecamy również: „Będziemy występować o zarząd komisaryczny”. Czarnek prosto z mostu odpowiada Trzaskowskiemu

Powodem jest postanowienie wydane przez TSUE z lipca 2021 roku, wbrew któremu Polska nie zawiesiła stosowania przepisów krajowych odnoszących się do uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Izba Dyscyplinarna nie istnieje od 15 lipca 2022 r., ale kary nadal są naliczane, gdyż polski rząd nie wniósł o ich wstrzymanie.

Źródło: rp.pl

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski