Róża Thun odchodzi z PO. Bezlitosny komentarz Patryka Jakiego

Róża Thun odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Do tej informacji za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowił się odnieść polityk Solidarnej Polski – Patryk Jaki. Co napisał popularny polityk?

Platforma Obywatelska od pewnego czasu wzmaga się z coraz większymi problemami. Partia Borysa Budki zdecydowanie traci poparcie w badaniach opinii publicznej. Jeden z ostatnich sondaży odnotował zaledwie 12 proc. poparcia badanych dla formacji politycznej, która w 2015 roku oddała rządy w kraju po dwóch kadencjach. Teraz z partii odchodzi Róża Thun, która była jedną z jej najbardziej rozpoznawalnych postaci. Jaki jest tego powód?

Polecamy również: Poseł PiS bezlitosny dla Kropiwnickiego z PO. Mocna riposta Horały ws. “Nowego Ładu”

Róża Thun odchodzi z Platformy Obywatelskiej

Platforma Obywatelska i kierowana przez nią Koalicja Obywatelska wymagają się z coraz większymi problemami. Partia Borysa Budki osiąga coraz niższe wyniki w sondażach wyborczych. W dodatku z jej struktur zaczynają odchodzić politycy, którzy jeszcze niedawno stanowili jej największą siłę. Mowa tu choćby o Róży Thun, która właśnie ogłosiła swoje odejście ze struktur Platformy Obywatelskiej. O swojej decyzji europoseł poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie napisała: Zrezygnowałam z członkostwa w PO. Poza tym, wszystko zostaje po staremu. Poniżej list do Wyborców.

Moje decyzje coraz częściej rozchodzą się z tym jak głosuje nasza delegacja PO w Parlamencie Europejskim – przekazała Thun w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Często różniłam się w głosowaniach z zarządem naszej partii. Chodziło o przyjmowanie uchodźców i otaczanie ich opieka. Ta sama sytuacja powtórzyła się przy rezolucji nawołującej polski rząd do przestrzegania prawadodała polityk.

Polecamy także: Ogórek zapytała posła PO o sukcesy Budki. Następnie powiedziała to wprost (wideo)

Nie zgadzam się na to, żeby słabo prowadzone rozgrywki międzypartyjne odbywały się kosztem projektów mających na celu wsparcie w kryzysie setek milionów obywateli europejskichpodkreśliła.

Do decyzji Róży Thun odniósł się na Twitterze europoseł Solidarnej PolskiPatryk Jaki.

Nie wiem dlaczego wszyscy piszą, że odejście poseł Róży THUN to osłabienie PO. To akurat jedna z niewielu ostatnio dobrych informacji dla tej formacji. – napisał popularny polityk w mediach społecznościowych.

Problemy w PO

Platforma Obywatelska od pewnego czasu wzmaga się z poważnymi problemami. Jednym z nich jest ugrupowanie Szymona Hołowni, które w sondażach wyborczych zaczyna zdecydowanie umacniać się na drugim miejscu. Z kolei Platforma traci poparcie w społeczeństwie o czym świadczą ostatnie sondaże. Na domiar złego z partii Borysa Budki odchodzą politycy. Czy Platforma poradzi sobie z tym kryzysem?

Źródło: DoRzeczy, Twitter

Polecamy także przeczytać: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli