Mocne słowa w Parlamencie Europejskim. Prof. Legutko wygarnął co myśli o PE (WIDEO)

Ryszard Legutko wygłosił bardzo mocne i głośne przemówienie w Parlamencie Europejskim na temat właśnie tego organu Unii Europejskiej. Z ust polskiego europosła padły mocne zarzuty pod adresem PE, co nie spodobało się między innymi politykom, którzy reprezentują ugrupowania opozycyjne.

POLECAMY TAKŻE: Tomaszewski powiedział to wprost o Lewandowskim. Mocne słowa legendy reprezentacji (WIDEO)

Europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zabrał głos w trakcie rocznicowej debaty w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Polski polityk zarzucił między innymi lewicy, że Ci przejęli organ Unii Europejskiej, jakim jest właśnie parlament.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Parlament Europejski odwraca się plecami do milionów ludzi i służy interesom jednej orientacji politycznej. Stał się narzędziem lewicy do narzucania przez nią swojego monopolu z jej zaciekłą nietolerancją wobec wszelkich odmiennych poglądów – mówił w imieniu grupy EKR polityk partii Jarosława Kaczyńskiego.

Dwie minuty gorzkiej prawdy , a prawda jest taka, że Parlament Europejski wyrządził wiele szkód w Europie – stwierdził Ryszard Legutko – europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Słowa Ryszarda Legutko spotkały się również z krytyką. Komentarz właśnie takim tonie za pośrednictwem swojego konta na Twitterze zamieścił europoseł Platformy Obywatelskiej – Bartosz Arulkowicz.

Ryszard Legutko w PE

Parlament porzucił też podstawową funkcję reprezentowania ludzi. Zamiast tego stał się machiną do realizacji tzw. projektu europejskiego , zrażając tym samym miliony wyborców – powiedział europoseł Ryszard Legutko.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

PE jest w rzeczywistości quasi-parlamentem, ponieważ odrzuca podstawową zasadę parlamentaryzmu: rozliczalność – stwierdził prof. Legutko.

Europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości przypomniał także, że poseł jest wybierany przez wyborców i musi przed nimi odpowiadać, jednak nie dzieje się tak w UE.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Do słowa polityka PiS odniósł się za pośrednictwem Twittera Bartosz Arulkowicz.

Pełna kompromitacja PIS na 70 leciu @Europarl_EN Głowy państw. Goście z całej Europy i świata. I w tym oni i Legutko: „Parlament Europejski przyczynił się do zła w Europie” i stek innych bzdur.
Konsternacja. Wstyd. Od lewicy do prawicy. Wstyd przed całą Europą – napisał europoseł Platformy Obywatelskiej.

 

Źródło: Twitter, wp.pl

Foto: Screen/Twitter

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski