Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje znana polska aktorka

Nie żyje Barbara Radecka – aktorka filmowa i teatralna. Była znana z występów w takich serialach jak „Pitbull”, „Na wspólnej” czy „Na sygnale”. Smutną wiadomość o śmierci aktorki przekazali członkowie jej rodziny za pośrednictwem mediów społecznościowych. Barbara Radecka miała 85 lat.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące wiadomości o gwieździe TVP. Ma zakaz wjazdu do USA

Dziś zmarła moja babcia, Katarzyna (Barbara) Radecka. Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata. Była reżyserką teatralną, artystką, polityczką i feministką – napisał na Facebooku wnuk zmarłej artystki.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Była aktywna społecznie – wspierała dzieci z domów dziecka, które często brała pod częściową opiekę i wychowanie. Do ostatnich lat miała niespożytą energię – jednym z jej autorskich projektów w późniejszych latach był istniejący od 2012 amatorski Teatr Pogotowie Poetyckie – czytamy w poście Michała Bernarda Radeckiego.

Nie żyje Barbara Radecka

Z wpisu wnuka aktorki wynika, że zdiagnozowano u niej niedawno nowotwór. Kobieta rezygnowała jednak z terapii.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Po niedawnym zdiagnozowaniu nowotworu zrezygnowała z terapii – wolała odejść w spokoju. W tym przypomina mi naszego wspólnego ulubionego autora – Terry’ego Pratchetta, z którego książkami swego czasu miałem okazję ją zapoznać i które stały się jedną ze stałych elementów naszej relacji – napisał w dalszej części wpisu Michał Bernard Radecki.

Choć oczywiście chciałbym żeby dalej była z nami, mam świadomość że chciała zejść ze sceny na własnych warunkach – świadomie i bez ociągania.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Szokujące wiadomości o gwieździe TVP. Ma zakaz wjazdu do USA

Dowodem siły jej charakteru niech będzie to, że nie lubiąc nadanych jej imion (Barbara Julita) przez niemal całe życie konsekwentnie używała imienia Katarzyna – i pod takim imieniem wszyscy ją znali. Babciu Kasiu – będzie mi Cię bardzo brakowało – podsumował wnuk zmarłej aktorki.

Barbara Radecka zmarła 21 stycznia.

Źródło: deon.pl, Onet, Facebook

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski