Platforma Obywatelska pogrążona w żałobie. Nie żyje znany polityk PO

Nie żyje senator Marek Plura. O jego śmierci poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych politycy i również polski Senat. Polityk w trakcie swojego życia był również posłem i europosłem.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Bardzo smutna wiadomość. Zmarł nasz serdeczny przyjaciel, senator Marek Plura. Były poseł i europarlamentarzysta. Dobry człowiek o wielkim sercu. Zawsze pomocny i otwarty na innych. Marku, nie zapomnimy o Tobie – napisała na Twitterze wicemarszałek Małgorzata Kidawy-Błońska z Platformy Obywatelskiej.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Głos na temat śmierci senatora Marka Plury zabrała również była szefowa polskiego rządu i aktualna europoseł Prawa i Sprawiedliwości – Beata Szydło.

Zmarł senator Marek Plura. Znałam go i szanowałam za jego wytężoną pracę prowadzoną mimo wielu przeciwności losu. Niech spoczywa w pokoju wiecznym – napisała była premier za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Nie żyje Marek Plura

W wieku 52 lat zmarł Senator RP Marek Plura. Piastował mandat senatora X kadencji z okręgu katowickiego. Był posłem na Sejm VI i VII kadencji, posłem do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Aktywnie działał na rzecz osób z niepełnosprawnościami, z oddaniem pracował dla Śląska – poinformowano za pośrednictwem profilu Senatu RP.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Marek Plura urodził się 18 lipca 1970 roku w Raciborzu. Od urodzenia chorował na postępujący zanik mięśni i poruszał się wyłącznie na wózku elektrycznym.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące wiadomości o gwieździe TVP. Ma zakaz wjazdu do USA

Odszedł Marek Plura – wybitny raciborzanin i Ślązak, człowiek wielkiego serca, psychoterapeuta i przyjaciel ludzi. Był posłem na Sejm VI i VII kadencji, deputowanym do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji, senatorem X kadencji. Odpoczywaj w pokoju, Drogi Przyjacielu – napisał profil Platformy Obywatelskiej na Śląsku.

Źródło: Twitter

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski