„Prorosyjska”. Zaskakujące słowa Szczerby o polityce Tuska. Tego nikt się nie spodziewał (WIDEO)

Michał Szczerba wypowiedział dość zaskakujące słowa w trakcie programu „6. dzień tygodnia” na antenie Radia Zet. Politycy rozmawiali między innymi na temat Marka Falenty, który został skazany w wyniku „afery podsłuchowej”. Do wykonania nagrań rozmów doszło między innymi w restauracji „Sowa i Przyjaciele”, które poniekąd stało się symbolem tej afery.

Polecamy również: „Będziemy występować o zarząd komisaryczny”. Czarnek prosto z mostu odpowiada Trzaskowskiemu

W trakcie programu „6. dzień tygodnia” politycy rozmawiali między innymi na temat biznesmena Marka Falenty i także zakupów węgla przez Polskę od Rosji. W pewnym momencie głos zabrał poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba, który mówił o imporcie węgla ze wschodu, sprawie awansów dla oficerów CBA i stanowisku oraz polityce Donalda Tuska po aneksji Krymu i w trakcie wykonywania przez niego obowiązków przewodniczącego Rady Europejskiej. W tej ostatniej sprawie słowa posła PO mogły wiele osób zaskoczyć.

POLECAMY RÓWNIEŻ: „Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Michał Szczerba o „stanowisku i polityce” Donalda Tuska

– Mamy konkretne fakty. Jak powiedzieliśmy już o wzroście importu węgla. Dwa – awanse wszystkich oficerów służb specjalnych związanych z CBA, którzy mieli kontakt z Falentą po zmianie władzy, to jest druga sprawa. No i trzecia sprawa, ja bym nie abstrahował od tego. Dla mnie ten rok 2018 jest kluczowy – mówił Szczerba.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Te słowa przed śmiercią powiedział Franciszek Pieczka. Są bardzo wymowne

Decyzja o tym, że polityka klimatyczna Unii Europejskiej jest jasna – odchodzimy od węgla, a w tym momencie podejmuje ten rząd, ten minister energii wspierany przez prezydenta, premiera i wicepremiera Morawieckiego decyzję o powrocie do elektrowni węglowej, gdzie były budowane tory stricte pod import rosyjskiego węgla. Cała Ostrołęka miała być zasilana nie przez polskie kopalnie, które wy wygaszaliście, ale przez rosyjski węgiel. Ktoś próbował na tym zrobić porządny interes – mówił.

Podpisano umowę na 6 miliardów złotych na budowę tej elektrowni, a w 2020 roku w marcu pada decyzja, że tej elektrowni nie będzie, więc jeżeli są jacykolwiek beneficjenci tej sprawy, to są pisowscy aparatczycy, którzy do dzisiaj w tych spółkach siedzą – mówił polityk.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Kontrowersyjne słowa Ochojskiej o Andrzeju Dudzie. Marek Jakubiak nie wytrzymał (WIDEO)

Czy Pan tam widzi rosyjskie służby specjalne w tym całym projekcie, który Pan zarysował? No bo Donald Tusk tak sugeruje – zapytał się prowadzący.

Stanowisko, które realizował Donald Tusk i po aneksji Krymu i później jego polityka jako przewodniczącego Rady Europejskiej była jednoznaczna – była absolutnie pro-rosyjska – powiedział polityk PO.

 

Źródło: Twitter

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski