Premier zagiął dziennikarkę TVN jednym pytaniem? Nagranie podbija sieć (WIDEO)

Dziennikarka stacji telewizyjnej TVN zapytała na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego o prognozy na temat inflacji, która ma z jej informacji wynosić nawet 26 proc. W związku z tym pytaniem szef rządu Zjednoczonej Prawicy postanowił zapytać o źródło tych szacunków.

POLECAMY TAKŻE: Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje legendarny polski piosenkarz

Z nowych informacji GUS wynika, że inflacja w Polsce w październiku wynosiła 17.9 proc. Jest to najwyższy wynik od grudnia 1996 roku.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Jak podał GUS – ceny towarów w październiku 2022 r. wzrosły o 19,5 proc. rok do roku, usług – o 13,0 proc. Miesiąc do miesiąca ceny towarów rosły o 2,1 proc., a usług – o 0,7 proc.

Inflacja jest coraz bardziej odczuwalna przez Polaków. Z tego względu jej temat stał się jedną z głównych kwestii poruszaną przez polityków niedługo przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się w Polsce na jesieni 2023 roku.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Pytania na temat inflacji często są zadawane politykom obozu rządzącego. Jedno z nich w trakcie swojej wizyty w Bydgoszczy otrzymał premier Mateusz Morawiecki od dziennikarki stacji telewizyjnej TVN. Część mediów zwróciła uwagę na to, że dziennikarka podając prognozę inflacji nie podała, kto jest jej autorem.

Mateusz Morawiecki kontra TVN

Na ile prognozy o 26 proc w przyszłym roku są pana zdaniem prawdopodobne i jaki rząd ma pomysł na walkę z inflacją, i kiedy ta zaczęłaby spadać – spytała dziennikarka stacji telewizyjnej TVN.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

W odpowiedzi premier zapytał o to „czyja to prognoza” i dodał, że nie spotkał się sam z taką prognozą.

Są takie prognozy, które mówią o…, czy jest taka możliwość, że w przyszłym roku 26 proc… Czyli… takowej inflacji na pewno nie będziemy mieli w przyszłym roku? 26 proc.? – próbowała wybrnąć pytająca.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Nie mogę dowiedzieć się od redakcji TVN, kto tak zaprognozował naszą inflację na przyszły rok. Jestem przekonany, że razem z Narodowym Bankiem Polski, z coraz bardziej restrykcyjną polityką fiskalną i regulacyjną będziemy w stanie opanować inflację i że zgodnie z prognozami większości instytucji analitycznych – więc nie wiem, kto do takiego wniosku doszedł – inflacja będzie w trendzie spadającym – mówił premier Morawiecki.

Z informacji next.gazeta.pl wynika, że w lipcu 2022 roku taką wysokość inflacji przewidywała Konfederacja Lewiatan oraz Departament Analiz i Badań Ekonomicznych NBP – w tzw. czarnym scenariuszu. Więcej: LINK

 

Źródło: Twitter, TVP.INFO

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski