Złe wieści dla Borysa Budki i KO. To nie napawa optymizmem

Platforma Obywatelska i kierowana przez nią Koalicja Obywatelska w ostatnim czasie musi mierzyć się z falą narastających problemów. Ugrupowanie Borysa Budki coraz częściej przegrywa w sondażach wyborczych z partią Szymona Hołowni – Polską 2050. W dodatku ze struktur Borysa Budki zaczynają odchodzić politycy, którzy obierają drogę w kierunku partii byłego prezentera stacji TVN. Zmartwieniem dla władz największej partii opozycyjnej w parlamencie mogą być także słabnące sondaże. Jeden z nich przeprowadziła pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Polecamy także: Młody poseł ostro do Budki. Powiedział to wprost z sejmowej mównicy (wideo)

Platforma Obywatelska i jej wyniki

Nie ulega wątpliwości, że w tym roku do tej pory największą rewelacją jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji TVN w ostatnim czasie bardzo często pojawia się w sondażach wyborczych tuż za rządzącą Zjednoczoną Prawicą. Co za tym idzie taka sytuacja doprowadziła również do obalenia z drugiego miejsca Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Taki stan rzeczy z pewnością nie jest na rękę jej liderowi – Borysowi Budce. Coraz częściej w mediach mówi się o konieczności zmiany aktualnego lidera na kogoś innego, kto poradziłby sobie z narastającymi problemami.

W dodatku ostatnie sondaże wyborcze nie są zbyt optymistyczne dla Platformy i jej działaczy. Jeden z nich przeprowadziła pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Co z niego wynika?

Na Zjednoczoną Prawicę chciałoby oddać swój głos 34 proc. badanych. Jest to wzrost o 2 punkty w stosunku do poprzedniego badania.

Polska 2050 Szymona Hołowni w badaniu otrzymała 23. proc. Jest to spadek o 1 punkt.

Kolejna w zestawieniu jest Koalicja Obywatelska, która otrzymała 16 proc. Dla ugrupowania Borysa Budki jest to spadek o 4 punkty.

Lewica w badaniu otrzymała 10 proc. Taki sam rezultat zanotowała Konfederacja, dla której jest to wzrost o 2 punkty.

Kukiz’15 otrzymało 3 proc. Z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe otrzymało 2 proc. Taki wynik oznaczałby dla obu ugrupowań brak swoich reprezentantów.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1070 osób w dniach od 30 kwietnia do 4 maja 2021 roku.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki