Wałęsa kontra Cenckiewicz w sądzie. Zaskakujący zwrot akcji

Były prezydent i lider Solidarności – Lech Wałęsa pozwał do sądu historyka Sławomira Cenckiewicza. Pozew ma związek z książką „Wałęsa. Człowiek z teczki”, której autorem jest właśnie Cenckiewicz. Byłej głowie państwa miał się nie spodobać fragment publikacji, według którego w latach 60. były prezydent razem z bratem cieszył się opinią „sztacheciarza”. Mimo wszystko w sądzie doszło do sytuacji, którą postanowił się podzielić w mediach społecznościowych Sławomir Cenckiewicz. Jednocześnie historyk zareklamował swoje dzieło publikując zdjęcie książki.

Polecamy także: Młody poseł ostro do Budki. Powiedział to wprost z sejmowej mównicy (wideo)

Były prezydent Lech Wałęsa pozywa Sławomira Cenckiewicza

Były prezydent i lider Solidarności – Lech Wałęsa pozwał do sądu historyka Sławomira Cenckiewicza. Pozew ma związek z książką „Wałęsa. Człowiek z teczki”, której autorem jest właśnie Cenckiewicz. Spór między Sławomirem Cenckiewiczem a Lechem Wałęsą trwa od wielu lat. Historyk od dawna porusza sprawy z przeszłości byłego prezydenta. Z kolei książka „Wałęsa. Człowiek z teczki” to publikacja o charakterze publicystyczno-historycznym w zamierzeniu autora jest całościowym spojrzeniem i opisem osoby Lecha Wałęsy.

Byłemu prezydentowi nie spodobał się ponoć jeden fragment w tej 300-stronicowej publikacji. Zgodnie z jego treścią w latach 60. Wałęsa razem z bratem cieszył się opinią „sztacheciarza”. Fragment jest cytatem z książek innych autorów oraz z dokumentu SB z 1966 r. Rozprawa została zaplanowana na ostatni piątek.

Po 15 minutach rozprawa zakończona. Pełnomocnik Wałęsy stwierdziła, że klient nie wiedział o rozprawie. O innych kwestiach – proceduralnych i obstrukcyjnych – nie napiszę… W każdym razie wytoczył Wałęsa proces na który nie przyszedł. Nie wiedząc o procesie wysłał pełnomocnika i od 6 rano wypisywać swe „mądrości” na mój temat na FB. Zatem 7 października. Do zobaczenia!” – stwierdził Cenckiewicz.

Dla zainteresowanych rekomenduję FB Pana Prezydenta i szturm tuż po 6 rano na mnie. To w kontekście rozprawy o której nie wiedział mimo że pełnomocnik wiedziałdodał  jeszcze w mediach społecznościowych historyk.

Źródło: Twitter, DoRzeczy

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki