Młody poseł ostro do Budki. Powiedział to wprost z sejmowej mównicy (wideo)

Sejm: We wtorek w Sejmie doszło do bardzo gorącej debaty. Poseł Łukasz Mejza w mocnych słowach zwrócił się do lidera Koalicji Obywatelskiej – Borysa Budki. Co dokładnie powiedział?

Temat KPO i Funduszu Odbudowy jest poruszany w mediach od dłuższego czasu. Mimo wszystko kwestia ich implementacji do pewnego momentu stanęła pod sporym znakiem zapytania. Jednogłośnej zgody na ich przyjęcie nie było między innymi w szeregach Zjednoczonej Prawicy. Swój sprzeciw okazała frakcja Zbigniewa Ziobry – Solidarna Polska. Negatywne komentarze padały również ze strony opozycji, a w szczególności Koalicji Obywatelskiej, która ostatecznie wstrzymała się od głosu w tej sprawie we wtorek w Sejmie. Mimo wszystko postawa największej partii opozycyjnej w parlamencie spotkała się wcześniej ze sporą krytyką.

Polecamy także: Nie żyje “porucznik Borewicz” – Bronisław Cieślak. Od lat walczył z chorobą

Sejm: gorąca debata i mocne słowa

We wtorek w Sejmie doszło do bardzo gorącej debaty. Poseł Łukasz Mejza w mocnych słowach zwrócił się do lidera Koalicji Obywatelskiej – Borysa Budki. 30-letni poseł niezrzeszony, który do Sejmu trafił z list Polskiego Stronnictwa Ludowego nie zostawił na liderze Koalicji Obywatelskiej suchej nitki. Zdaniem posła Mejzy dla Borysa Budki ważniejszy jest interes jego ugrupowania politycznego niż interes kraju.

Jako młody Polak jestem wkurzony, gdy widzę, że dla parlamentarzysty Budki interes Platformy Obywatelskiej jest ważniejszy od interesu naszego kraju. Kto próbuje głosowanie nad KPO przedstawić na linii PiS kontra anty-PiS, nie kocha Polskizwrócił się do przewodniczącego PO.

W dalszej części swojej wypowiedzi polityk dodał:

Koniecznie potrzebna jest gaśnica, a Borys Budka zachowuje się jak przedstawiciel klubu piromanów. Zaślepieni nienawiścią do Jarosława Kaczyńskiego chcecie dokonać rytualnego mordu na polskich przedsiębiorcach. Gdyby PiS chciał przyjąć uchwałę, że Ziemia jest okrągła, pan z pewnością zagłosowałby przeciw, po czym złożył  uchwałę, że Ziemia jednak jest płaskakontynuował.

Panie Budka, pan został już grabarzem Platformy, czy chce pan teraz zostać grabarzem naszego kraju? Albo nie kocha pan Polski, albo nie rozumie pan powagi sytuacjizapytał.

Źródło: Money, TVP.INFO

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki