Katastrofalny wynik Koalicji Obywatelskiej. Borys Budka ma czym się martwić

Platforma Obywatelska i kierowana przez nią Koalicja Obywatelska mają od pewnego czasu bardzo poważne problemy i kryzys. Struktury kierowane przez Borysa Budkę tracą swoich polityków i działaczy. Wczoraj media obiegła informacja na temat odejścia z Platformy Obywatelskiej Róży Thun, która jest jednym z polskich europosłów. To jednak nie koniec kłopotów partii, która jeszcze do 2015 roku rządziła krajem. Ostatnie sondaże dla Platformy Obywatelskiej i kierowanej przez nią Koalicji Obywatelskiej nie napawają zbytnim optymizmem. Ostatni sondaż CBOS pokazał, że poparcie dla PO-KO jest coraz niższe.

Polecamy również: Poseł PiS bezlitosny dla Kropiwnickiego z PO. Mocna riposta Horały ws. “Nowego Ładu”

Platforma Obywatelska i KO przezywają kryzys?

O problemach Platformy Obywatelskiej i Koalicja Obywatelskiej mówi się regularnie od pewnego czasu. Padają mocne zarzuty przede wszystkim pod adresem Borysa Budki, który ma coraz bardziej tracić uznanie w oczach działaczy jego ugrupowania. Jednym z powodów takiej sytuacji mają być coraz gorsze wyniki sondaży, z których w ostatnim czasie wynika, że PO-KO traci coraz bardziej prym jako lider opozycji na rzecz Polski 2050 Szymona Hołowni. Na dodatek najnowszy sondaż poparcia przeprowadzony przez CBOS potwierdza spadek poparcia dla formacji Borysa Budki.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w maju, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 32,8 proc. głosów ankietowanych. W porównaniu z poprzednim badaniem, z kwietnia, obóz ZP zyskał w sondażu 0,8 pkt. proc. Tuż za ZP znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. W badaniu głos na byt polityczny byłego prezentera TVN zdeklarowało 17.1 proc. badanych. Jest to wzrost o 1.5 pkt. proc. Z kolei największy spadek odnotowała Koalicja Obywatelska. Formacja Borysa Budki w badaniu otrzymała 11 proc. Jest to spadek o 3.2 pkt. proc. w porównaniu do zeszłego miesiąca. CBOS podkreśla, że KO tym samym „ponownie odnotowała swój najgorszy wynik w historii”.

W parlamencie znaleźliby się także przedstawiciele Konfederacji (6,1 proc. poparcia, wzrost o 1,2 pkt. proc.) oraz Lewicy (5,5 proc., wzrost o 0,4 pkt. proc.). Poza Sejmem znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Kukiz’15.

Źródło: Rzeczpospolita,  Twitter, CBOS

Polecamy także przeczytać: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli