Tragiczne wieści dla KO i Borysa Budki. Tak źle jeszcze nie było

Platforma Obywatelska/ Koalicja Obywatelska: Borys Budka w ostatnich tygodniach zbiera bardzo surowe oceny ze strony nie tylko swoich politycznych przeciwników, lecz także od swoich partyjnych współpracowników. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Jeden z nich to przede wszystkim słabnące sondaże Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej oraz słabnąca pozycja względem Polski 2050 Szymona Hołowni. W dodatku w jednym z najnowszych badań partia Budki otrzymała najniższy poziom poparcia od wielu lat. Czy to oznacza ciąg dalszy pogłębiającego się kryzysu w strukturach partii, która jeszcze tak niedawno rządziła krajem przez dwie kadencję?

Polecamy także: To się Borysowi Budce nie spodoba. Mocne słowa posła PO u Mazurka w RMF (wideo)

Platforma Obywatelska Koalicja Obywatelska: Borys Budka ma coraz większy problem

Ugrupowanie Borysa Budki traci poparcie. Taki wniosek można wyciągnąć na podstawie najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych stworzonego dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Wyniki badań z pewnością nie zostaną pozytywnie odebrane przez największą partię opozycyjną w Sejmie. Niedawno sporym ciosem dla PO i KO była utrata drugiego miejsca w sondażach na rzecz Polski 2050 Szymona Hołowni. Teraz na domiar złego poparcie dla formacji Borysa Budki zaczyna topnieć. Wynik ostatniego badania jest na tyle niski, że ugrupowanie od takich bytów politycznych jak Konfederacja czy Lewica dzieli niewiele.

Badanie przeprowadziła firma „United Surveys”. Z sondażu wynika, że Koalicja Obywatelska zdobywa obecnie 12 proc. głosów w teoretycznych wyborach. To spadek o 6 punktów procentowych w porównaniu do identycznego sondażu z kwietnia. Jest to rezultat niewiele lepszy od Lewicy (9.6 proc.) oraz Konfederacji (8.6 proc.). Liderem bez zmian jest Zjednoczona Prawica, która w badaniu otrzymała 33.5 proc. Drugą partią jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Formacja byłego prezentera TVN może liczyć na 22. proc. Progu 5 proc. w badaniu nie przekroczyło Polskie Stronnictwo Ludowe.

Źródło: Onet, RMF

Polecamy także przeczytać: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Kolejna żałoba w rodzinie Krawczyków. Miesiąc po śmierci piosenkarza

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli