„PiS-owskie sługusy”. Szokujące słowa Lisa po wydarzeniach na wschodzie Polski

Tomasz Lis za pośrednictwem swojego konta na Twitterze wypowiedział się na temat wczorajszej sytuacji, która miała miejsce nieopodal polskiej wschodniej granicy. W Przewodowie doszło do eksplozji, która jest aktualnie badana przez polskie służby.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych – poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller we wtorek.

Przed północą we wtorek zakończyło się posiedzenie Rady Ministrów zwołane w związku z eksplozją, do której doszło w Przewodowie.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

Swój pierwszy komentarz na temat wydarzeń, które wczoraj obiegły krajowe i międzynarodowe media wygłosił szef rządu Zjednoczonej Prawicy — Mateusz Morawiecki. Premier mówił między o podniesieniu gotowości bojowej wybranych oddziałów Polskich Sił Zbrojnych. Szef rządu wzywał także Polaków do zachowania spokoju w aktualnej sytuacji.

Premier dodał także, że w bieżących chwilach musimy być razem. „Razem jesteśmy bezpieczni i nie damy się zastraszyć” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

Głos na temat sytuacji z Przewodowa zabierają również inni politycy. Na Twitterze komentarz zamieścił między innymi lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, który wezwał do zjednoczenia i solidarności.

W sytuacji zagrożenia, niezależnie od wewnętrznych sporów i różnic, wszyscy musimy być zjednoczeni i solidarni. W tej trudnej chwili będziemy razem – napisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze były przewodniczący Rady Europejskiej.

Komentarz Tomasza Lisa

Głos na temat wydarzeń na wschodzie Polski zabrał były redaktor naczelny Newsweek Polska – Tomasz Lis. Dziennikarz napisał między innymi, że „PiS-owskie sługusy już dyscyplinują i strofują opozycję”.

Polecamy także: Spięcie z Tuskiem w Piasecznie. Mężczyzna nie gryzł się w język (WIDEO)

W związku z wydarzeniem na granicy niektóre PiS-owskie sługusy już dyscyplinują i strofują opozycję. Odpowiedzialne stanowisko w kwestiach bezpieczeństw, to jedno, jasne. Ale- cytując- poetę, są w ojczyźnie rachunki krzywd, obca dłoń ich nie przekreśli – napisał Tomasz.

Źródło: Twitter, Onet

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski